Yaşayan efsane yeşil sahalarına dönmenin hayalini kuruyor

19 Haziran 2020 Cuma 13:04

Yaşayan efsane yeşil sahalarına dönmenin hayalini kuruyor

Zonguldak'ta amatör küme ekiplerinden Zonguldak Gençlikspor'u çalıştıran 70 yaşındaki futbol antrenörü Hayri Dübüş, 100 yıllık kulüpte 50 yılını devirerek genç antrenörlere taş çıkarttı.

Zonguldak'ta 100 yıl öncesinde kurulan Zonguldak Gençlikspor'da 50 yılını deviren 70 yaşındaki tecrübeli antrenör Hayri Dübüş adeta genç antrenörlere taş çıkartıyor. Disiplinli kişiliği ile tecrübelerini oyunculara aktaran Dübüş, 50 yıldır Zonguldak Gençlikspor'da bir çok futbolcuyu Türk futboluna kazandırdı. 50 yıldır Zonguldak Gençlikspor takımında sadece gençlere şans veren deneyimli antrenör Hayri Dübüş, gençlerden kurulu takımıyla onlarca kupayı müzesine götürdü. Korona virüs salgını nedeniyle yeşil sahalardan uzak kalan Dübüş, salgının bitmesiyle birlikte yeniden yeşil sahalara dönmenin hayalini kuruyor.
Kariyeri boyunca profesyonel liglere 39 futbolcu yetiştirdiğini anlatan Dübüş, "Ben uzun yıllar Zonguldak Gençlik Kulübü'nde 50 senedir bu kulüpteyim. 100 yıllık kulübün 50 yılı benimle geçti. Hayatımız devam ettiği müddetçe devam edeceğiz. Bu kulübü yıllarca yaşatmaya çalıştık. Çok sayıda futbolca yetiştirdik. Kapanmaması için mücadele verdik. İnşallah sağlığımız elverirse yine hocalık olarak, yönetici olarak devam edeceğiz. Benim dönemimde 39 profesyonel yetiştirdik. 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig'de oynadılar. Uzun yıllar hizmet ettik. Yetiştirmeye de sağlığımız devam ederse, devam edeceğiz. Devamlı gençlere hizmet ettik. Yaşlı futbolcu oynatmadık. Gençleri Türk Futbolu'na kazandırmaya çalıştık. Bundan sonra da hayat devam edecek. Yine gençleri yetiştirmeye devam edeceğiz. Virüs bizi çok etkiledi. Moralimizi bozdu. Futboldan uzak kaldık. Önümüzdeki yıllarda da ne olacağı belli değil. İnşallah ülkece bu virüsten tamamen kurtuluruz" diye konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , amatör küme ,

Yorumlar

"Yeni sezonda yeni bir çime kavuşacağız"

17 Haziran 2020 Çarşamba 16:51

"Yeni sezonda yeni bir çime kavuşacağız"

TFF 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor Başkanı Süleyman Caner, yeni sezonda yeni bir çime kavuşacaklarını söyledi.

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, ligin durumu ve stadyum hakkında değerlendirmelerde bulundu. İlk olarak stadyum hakkında konuşan başkan Caner, Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu ile ilgili müjdeli haberler aldıklarını söyleyerek, ''Uzun uğraşlar verdiğimiz Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'nun zeminin ve yıkık olan duvarların ödeneği çıktı. İlk günden bugüne kadar çalışmalarda emeği olan Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel'e, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun'a İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan'a, Ak Parti milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğluna teşekkür ediyoruz. İnşallah yeni sezonda yeni bir çime kavuşacağız. Bu sezon birçok maçımız zemine takılmıştı. Yeni sezonda orada yeni zaferlere imza atacağız” dedi.

''Ligler için toplantı yapacağız”
Liglerin başlayıp başlamaması konusunda hala belirsizlikler olduğunu ifade eden Zonguldak Kömürspor Başkanı Süleyman Caner, önümüzdeki günlerde toplantı yapacaklarını ifade ederek, ''Liglerin başlaması konusunda hala net bir tarih yok. Ama bazı takımlar antrenmanlarına başladı. Liglerin ne olacağı belli değil. Ama biz de her şeye karşı hazırlıklı olmalıyız. Önümüzdeki günlerde yönetimle toplantı yaparak toplanma tarihini belirleyeceğiz. Toplanma öncesinde korona virüs testlerinden geçeceğiz. Antrenmanlarımızda maske ve sosyal mesafe kuralı olacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , süleyman caner ,

Yorumlar

"48 milyonluk Liralık yatırım yapılacak"

16 Haziran 2020 Salı 16:31

 "48 milyonluk Liralık yatırım yapılacak"

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun 2020 yılı içinde Zonguldak ve ilçelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 48 Milyon tutarında yatırım gerçekleştirileceğini açıkladı.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün merkez ve ilçelerde ihtiyaç duyulan spor tesislerini belirlemesinin ardından Milletvekillerimiz ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığımız nezdinde yaptığımız görüşmeler sonunda olumlu sonuçlar aldık.2020 yılı içinde toplam 18 yenileme, onarım ve yeni spor tesisi yapımı gerçekleştirilecek olup, bu yatırımlar için 40 milyon lira harcama gerçekleştirilecek. Merkez ilçemizde 2 milyon 600 bin lira bedelle Kemal Köksal Stadyumunun İstinat duvarı, doğal çim yenileme ve atletizm pisti onarım çalışması gerçekleştirilecek. 4 milyon 300 bin lira bedel tutarında yarı olimpik yüzme havuzu yapılacak. Üzülmez Futbol sahasının Zemininin Çime dönüştürülmesi. Sporcu soyunma odalarının yapılması ve 500 kişilik tribün yapımı işi hayata gerçekleştirilecek. Fener sentetik çim yüzeyli futbol sahasının halı değişimi yapılacak. Kozlu ilçemizde Futbol sahasının çevre tel örgülerinin, zemin çimlerinin ve yürüyüş yolu çimlerinin değişip yapılacak ve 1 adet TİP Spor salonu yapımı gerçekleştirilecek.Ereğli ilçemizde 1 adet yüzme havuzu yapılacak. Alaplı ilçemizde futbol sahasının zemin çim değişimi ile spor salonunun çatısı için bakım ve onarıma alınacak. Çaycuma ilçemizde, spor sahalarının çevre tel örgülerinin yenilenmesi ile Stadyumunun doğal gaz dönüşümü ile Tip spor salonu yapımı gerçekleştirilecek.Devrek ilçemizde 500 seyirci kapasiteli spor salonu yapımı ile Tip Gençlik merkezi yapımına başlanacak. Gökçebey ilçemizde futbol sahasının tel örgülerinin yenilenmesi. Çimlerin değiştirilmesi tel 500 kişilik tribün yapılması, Tip Spor salonu ile Tip Gençlik merkezi yapımı gerçekleştirilecek.Ayrıca 100 adet Basket Potası alımı gerçekleştirilerek ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılması sağlanacak.”

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , zeki tosun , ak parti ,

Yorumlar

Mesut Özil'le protokol imzalandı...

15 Haziran 2020 Pazartesi 18:37

Mesut Özil'le protokol imzalandı...

Zonguldak'ın Devrek İlçesinde yarım kalan Mesut Özil tesislerinin tamamlanması için Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ve yıldız futbolcu Mesut Özil'e protokol imzalandı.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen Zonguldaklı yıldız futbolcusu Mesut Özil'in destekleri ile yaptırılan Mesut Özil tesisleri korona virüs nedeniyle yarım kalmıştı. Normalleşme süreciyle girilmesiyle birlikte tesisin tamamlanması için Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, yıldız futbolcu Mesut Özil'in avukatları görüşerek protokol imzaladı.Öte yandan önümüzdeki günlerde yarım kalan çalışmalar kaldığı yerden devam edecek. Mesut Özil tesislerinin açılış törenine ise yıldız futbolcunun gelmesi bekleniyor.
Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, "Yapımına başlanan ancak yıllardır tamamlanamayan Devrek Belediyespor Tesisleri’nin tamamlanması için Mesut Özil ile protokol imzalandık. Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen yıldız oyuncunun adını taşıyacak “Mesut Özil Spor Kompleksi” kısa bir sürede tamamlanarak hizmete açılacak. Hemşehrimiz yıldız futbolcu Mesut Özil’in ilçemiz adına gerçekleştireceği tesisin kısa sürede açılışı gerçekleştirilecek olup, açılışa Mesut Özil de katılacak. Hemşehrimiz ve gururumuz Arsenal forması giyen yıldız oyuncu Mesut Özil’in maddi desteğinin yanında manevi desteği de almaktan büyük gurur ve onur duyuyoruz. Yıllardır yapılması beklenen ancak yılan hikâyesine dönen tesis için beklenen an geldi ve protokol imzalandı. Bu duyarlı davranışından dolayı kendisine teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdz ereğli haber , mesut özil , devrek , tesis ,

Yorumlar

Gençlik Merkezleri dezenfekte edildi

10 Haziran 2020 Çarşamba 17:05

Gençlik Merkezleri dezenfekte edildi

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezleri dezenfekte edildi.

1 Haziran tarihi itibariyle normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte Türkiye genelinde gençlik merkezleri faaliyetlerine başladı. Faaliyetlerin başlamasının ardından Zonguldak'ta Merkez ve İlçelerde Gençlik Merkezleri bir bir elden geçiriliyor. Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personelleri tarafından gençlik merkezleri her hafta düzenli olarak dezenfekte çalışması yapılıyor. Ayrıca gençlik merkezlerine gelene gençler için eğitimlerde sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek maske takılıyor.

Yorumlar