Yerli otomobile bir talip de Zonguldak’tan...

28 Aralık 2019 Cumartesi 10:26

Yerli otomobile bir talip de Zonguldak’tan...

Türkiye’nin yerli otomobilinin tanıtımı sonrası Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, yerli arabaya sosyal medyada plaka koyup talip oldu.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gebze’de düzenlenen törenle tanıtılan yerli otomobile Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, sosyal medyadan araçlara plaka kodu 67 olan banttan inecek 67’inci araca talip olduklarını açıkladı. Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, sosyal medyada yaptığı açıklamada "Hayalleri gerçeğe dönüştüren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Türkiye'nin otomobili ile tanıştık. Yerli otomobil vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun. Üretim bandından inecek olan 67’nci otomobile talibiz" dedi. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafı kısa sürede yüzlerce kişi beğendi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , yerli otomobil , selim alan , talip , sosyal medya duyuru

Yorumlar

İş dünyası yerli otomobile talip olmaya başladı...

28 Aralık 2019 Cumartesi 10:22

İş dünyası yerli otomobile talip olmaya başladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtımı gerçekleştirilen Türkiye’nin yerli otomobiline iş dünyasındanda talipler çıkmaya başladı. Çebi Grup Ceo’su Yasin Hamzaçebi 61 ve 67. Otomobili almaya talip olduğunu açıkladı.

 Türkiye’nin yerli ve milli otomobili bugün Gebze’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla tanıtıldı. İlk siparişini Erdoğan’ın verdiği yerli otomobilin üretilecek olan 61'inci ve 67'inci sıradaki otomobillere Çebi Grup 'da talip olduğunu belirtti. Çebi Grup Ceo’su Yasin Hamzaçebi, Türkiye'nin tarihi bir güne şahitlik ettiğini belirtti. Çebi, yerli ve milli ürünlerle dünyada markalaşmanın önemine dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Dünya ekonomi sahnesinde söz sahibi olmak istiyorsak yerli ve milli ürünler üretmeliyiz ve tercih etmeliyiz. Ekonominin lokomotiflerinden biri olan otomotiv sanayisinde dışa bağımlığı yok etme anlamında ilk adımın atıldığı bu önemli gün ülkemiz adına bir dönüm noktasıdır. Çebi Grup olarak dün ve bugün yerli ve milli kaynaklarla üretilen her ürüne destek verdiğimiz gibi yarın da desteğimizi devam ettireceğiz. Yerli ve milli imkânlarla dev projelere imza atılan ülkemizde yerli otomobil bunlardan sadece biri. Bu noktada yerli otomobilin ilk talipleri arasında Çebi Grup olarak biz de varız.” 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , yerli otomobil , talip

Yorumlar

MÜSİAD Başkanı Çınar bölgeye açıldı

24 Aralık 2019 Salı 17:52

Ereğli Haber

MÜSİAD Başkanı Çınar bölgeye açıldı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar ve Yönetim Kurulu üyeleri, MÜSİAD’ın Bolu, Düzce ve Sakarya şubelerini ziyaret etti. Başkan Çınar şubeler arasında ticareti arttırmak için çalıştıklarını söyledi.

MÜSİAD’ın Bolu Başkanı Davut Uzun, Düzce Başkanı Vefa Pehlivan ve Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ile yönetim kurulu üyeleri tarafından şube merkezlerinde misafir edilen Başkan Çınar ve beraberindeki heyet yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunurken, bölgeler arasında ticari iş birliklerinin arttırılması yönünde istişarelerde bulundu. Ziyaretlere ilişkin olarak bilgiler veren
MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar “MÜSİAD Bolu, Düzce ve Sakarya Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyelerimizi şube merkezlerinde ziyaret ettik. Şubelerimizin birbirleriyle fikir alışverişinde bulunarak ticari ve sosyal iletişimlerini daha fazla arttırmaya yönelik gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ile MÜSİAD’ın birliğine, beraberliğine ve gelişimine katkı sağlamaya çalışmaktayız. Belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz şube ziyaretlerimiz ile hem çalışma ve faaliyetlerimizi paylaşıyor hem de birbirimizi daha yakından tanıma şansına sahip oluyoruz. İş insanlarından oluşan bir dernek olmamız, yaptığımız ziyaretlerin ticari anlamda da karşılık bulmasına sebep olabiliyor. Gerek üyelerimize gerekse bölge iş dünyasına katkı sağlayabilecek bu ziyaretlerimizi 2020 yılı içerisinde de gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Bölgemizin ve derneğimizin gelişmesi noktasında çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Bu vesileyle bizleri şube merkezlerinde misafir eden tüm başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine şükranlarımızı sunar, çalışmalarında başarıların devamını dileriz” dedi.

Yorumlar

Zonguldaklı işadamından örnek olacak projeye imza...

24 Aralık 2019 Salı 16:24

Zonguldaklı işadamından örnek olacak projeye imza...

Zonguldaklı işadamı ve ZONSİAD Yatırım ve Finans Birimi Başkanı Nejdet Tıskaoğlu, örnek olacak projeye imza attı.

 Proje kapsamında Elcab Kablo A.Ş ve Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi ile sanayi okul işbirliği ile nitelikli ara elaman yetiştirme projesi kapsamında protokol imzalandı. Konuyla ilgili bilgi veren Elcab Kablo A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Tıskaoğlu proje detaylarını anlatarak şu ifadelere yer verdi: 
“Elcab Kablo olarak, Türkiye’de yetişmiş kalifiye ara eleman sorunu çözümüne örnek teşkil edecek etkili bir projeye imza attık. Proje kapsamında Elcab Kablo ile Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin meslek bölümü ile iş birliği protokolü imzaladık. Böylece sanayi - okul iş birliği kapsamında geleceğin kalifiye ara elemanları meslek lisesinden yetiştirilecek. Sanayi-okul iş birliği ile nitelikli ara eleman yetiştirme projesi, diğer sanayi sektörleri için de örnek model olacaktır. Bu proje kapsamında öğrencilere iş garantisi de sunacağız. Projenin faaliyete geçmesinde katkısı olan Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Halis Marangoz, Elcab Kablo Genel Müdürü Rasim Göktepe ve tüm çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , işadamı , ZONSİAD , Nejdet Tıskaoğlu , proje , imza

Yorumlar

Osmanlı Çileği’ne Erdemir sahip çıktı...

20 Aralık 2019 Cuma 15:53

Osmanlı Çileği’ne Erdemir sahip çıktı...

Ereğli Kaymakamlığı Osmanlı çilek üretimini arttırarak sürdürmek için seferberliğini sürdürüyor.

 Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, Mili Eğitim İlçe Müdürlüğü, Osmanlı Çileğini Yaygınlaştırma ve Üreticilerini Koruma Derneği'nin Ereğli Demir Çelik işbirliğiyle yürüttüğü Osmanlı Çileğini koruma, yetiştiriciliğini teşvik projesi, 3 yıl uzatıldı. 
'Tarlalar Sürülsün Gelenek Sürsün' projesi protokol Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Osman Günaydın, Milli Eğitim İlçe Müdürü İsmail Aksoy, Osmanlı Çileğini Yaygınlaştırma ve Üreticilerini Koruma Derneği Başkanı Şaban Çetinkaya arasında imzalandı.
Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu projeyi güzel ve büyütülebilir bir proje olarak gördüğünü ve yakından takip ettiğini belirtti. Fide dağıtımı yapılan ailelerden gelen olumlu geri bildirimlerin özellikle memnuniyet verici olduğunu vurgulayan Çorumluoğlu, “Her zaman anlatıldığı üzere Ereğli’de Osmanlı Çileği üretiminin çok daha fazla olduğu geçmişteki gibi şehir merkezinin çilek koktuğu günlere erişmeyi umuyorum. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı olarak Tarım ve Orman ve Milli Eğitim İlçe Müdürlüklerimizle birlikte bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da projeye tam destek vermeye devam edeceğiz” dedi. Çorumluoğlu projenin başarısı için üç yılın sonunda herhangi bir kurumsal desteğe gerek kalmadan işleyen bir sistemin oluşturulacağını sözlerine ekledi. 
Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral da proje ortaklarına bugüne kadar yürütülen başarılı bir çalışmayı güzelce neticelendirmek için projeyi 3 yıl daha uzattıklarını söyledi. Bölgenin kalkınmasına önemli katkı sağlayan projesi çok önemsediklerini belirten Oral, yeni dönemde proje kapsamında elde edilen kazançların, sürdürülebilir olması için desteklerinin devam ettiğini belirtti. 
Tarlalar Sürülsün, Gelenek Sürsün projesinin ilk döneminde öncelikle bölgeden temin edilen yerli Osmanlı Çileği fideleri kültür laboratuvarlarında çoğaltılarak türün korunması için çalışmalar yürütüldü. Üretim alanı olarak belirlenen araziler, toprak zenginleştirmeyle ekime elverişli hale getirildi. Damla sulama sistemi kuruldu ve laboratuvarda elde edilen fidelerin çoğaltımına başlandı. Arazide metruk halde bulunan ilkokul binası eğitim salonuna dönüştürüldü ve fidelerin korunabilmesi için soğuk hava odası tesis edildi. Çoğaltılan fidelerin bir bölümü bölgedeki gönüllü çiftçilere dağıtılmak üzere ayrılırken bir bölümü ise arazide ekilerek daha verimli çilek üretiminin nasıl sağlanabileceği konusunda çalışmalar gerçekleştirildi. 2018 yılında ilgi duyan çiftçilere yetiştiricilik eğitimi verildi ve 20 aileye kendi arazilerine dikmek üzere fide dağıtıldı. Talebin yoğun olduğu ancak arzın giderek azaldığı bu ürüne dikkat çekmek, yetiştiricileri teşvik etmek, doğru üretim teknikleriyle işin yapılmasını sağlamak amacıyla iletişim ve eğitim faaliyetleri yürütüldü. Projede ilk meyve hasadı fide dağıtım töreniyle birlikte 2018 yılında yerel kamu, yerel basın ve halkın katılımıyla proje alanında gerçekleştirildi. 2019 yılında da proje alanındaki üretim faaliyetleri devam etti. 
Tarlalar Sürülsün Gelenek Sürsün Projesi 2018 yılında MediaCat Dergisi tarafından düzenlenen Felis Ödülleri’nde sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk ile finans-ekonomi alanında olmak üzere iki mükafat aldı. İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA) düzenlediği PRİDA İletişim Ödülleri’nde ise sürdürülebilirlik iletişimi ve yerel değerler kategorileri olmak üzere iki ödüle layık görüldü. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , osmanlı çileği , ereğli sahhip çıkıyor , kaymakam , OYAK

Yorumlar