Yoğun bakım servisi ile ilgili Kaymakamlıktan açıklama

27 Ekim 2021 Çarşamba 18:08

Yoğun bakım servisi ile ilgili Kaymakamlıktan açıklama

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde 1. basamak yenidoğan yoğun bakım servisinin yeniden hizmet vermeye başladığı bildirildi.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı, ilçede artan Kovid-19 vakaları nedeniyle bir süredir kapalı tutulan Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi 1. basamak yenidoğan yoğun bakım servisinin bugünden itibaren yeniden hizmete vermeye başladığını bildirdi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlçemiz Devlet Hastanesinde yatarak tedavi gören covid hasta sayısının artması ve yeni covid servislerinin açılması nedeniyle geçici süre hizmet veremeyen 1. Basamak yenidoğan yoğun bakım servisi 27.10.2021 tarihi itibariyle yeniden hizmet vermeye başlamıştır.”

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , ereğli kaymakamlığı , kovid-19 , devlet hastanesi , yoğun bakım ,

Yorumlar

Baba ve oğlunun ardından anne de Korona’ya yenik düştü

25 Ekim 2021 Pazartesi 14:04

İlyas Akın

Baba ve oğlunun ardından anne de Korona’ya yenik düştü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Korona virüs tedavisi gören baba ve oğlunun 4 gün arayla vefatının ardından 82 yaşındaki Mülhan Yumurtaş da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kirmanlı Mahallesi’nde ikamet eden Yumurtaş ailesinin 4 ferdi Korona virüse yakalandı. Korona virüs aşısı olmadıkları iddia edilen ve tedavileri devam eden aile bireylerinden önce Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli Şükrü Yumurtaş vefat etti. Dört gün sonra ise 82 yaşındaki baba Afşin Yumurtaş da hayatını kaybetti. Aynı aileden tedavi gören Şükrü Yumurtaş’ın annesi, Afşin Yumurtaş’ın eşi 77 yaşındaki Mülhan Yumurtaş da tedavi gördüğü Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde hayata tutunamadı. Merhume Yumurtaş için düzenlenen cenaze törenine Korona virüs tedbirleri gereği az sayıda kişi katıldı. Anne Yumurtaş Alınan helallik ve kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığına defnedildi. Yumurtaş ailesinden bir kişinin daha hastanede Koronavirüs tedavisi gördüğü öğrenildi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , korona virüs , ölüm , yumurtaş ailesi , kirmanlı mahallesi

Yorumlar

Vali Tutulmaz’dan korona virüs açıklaması

22 Ekim 2021 Cuma 18:41

Vali Tutulmaz’dan korona virüs açıklaması

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, son haftalarda vaka sayılarında Türkiye’de ilk sıralarda yer alan korona virüs vakaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Aşılı olmak kurallara uyulmayacağı anlamına gelmiyor. Aşının faydası var bunu açıkça görüyoruz. Ancak genel bir bağışıklığı sağlayabilmek için aşılı oranını arttırmamız gerekiyor” dedi.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, son haftalarda vaka sayılarında Türkiye’de ilk sıralarda yer alan korona virüs vakaları ile ilgili açıklamalarda bulunarak vatandaşları aşı olmaya ve kurallara uymaya davet etti. Şu anda aşılamada il olarak ilk 15 içerisinde olduklarını ve aşılamada yüzde 80’lerde olduklarını belirten Vali Tutulmaz, “Pandeminin etkisi hala devam ediyor. Tedbirlerimizi biz alıyoruz. Almaya devam ediyoruz. Sizler vasıtasıyla bunun önemini belirtiyoruz. Şu anda aşılamada il olarak ilk 15 içerisindeyiz. Yüzde 80’lerde aşılamadayız. Ancak bir taraftan da rakamlarda yüksek olduğumuzu görüyoruz. Bu konuda biraz alanın darlığını okulların açıldığını görüyoruz ama bunu bir bahane olarak değerlendirmemiz gerekir. Hep beraber kurallara uymaya devam etmeliyiz. Aşılı olmak kurallara uyulmayacağı anlamına gelmiyor. Aşının faydası var bunu açıkça görüyoruz. Ancak genel bir bağışıklığı sağlayabilmek için aşılı oranını arttırmamız gerekiyor. Bir taraftan da sağlık kurallarına maske sosyal mesafe hijyen kurallarına uymaması gerekiyor. Hastanelerimizin yükü çok fazla artmış değil. Normal düzeni döndürebiliyor. Ancak bunu gönlümüz ister ki sıfır olsun. Bu konuda vatandaşlarımızı duyarlı olaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , vali , koronavirüs , aşı , Mustafa Tutulmaz

Yorumlar

Kaymakam açıkladı; Devlet Hastanesi'nde son durum

21 Ekim 2021 Perşembe 22:01

Kaymakam açıkladı; Devlet Hastanesi'nde son durum

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, artan koronavirüs vakaları nedeniyle tedbiren Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde acil olanların dışında ameliyatların yapılmadığını ve doğum servisinin kapalı tutulduğunu söyledi.

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, gazetecilere ilçede koronavirüs vakalarına ilişkin son durumu paylaştı. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'ne günde 600-700 civarında vatandaşın koronavirüs (Kovid-19) şüphesi ile başvurduğunu söyleyen Yapıcı, büyük çoğunluğunda sorun çıkmadığını belirtti. 

Yapıcı, Ereğli Devlet Hastanesi yoğun bakımda geçtiğimiz yıla oranla doluluk yaşanmadığını, acil ameliyatlar dışında ameliyatların yapılmadığını ve doğum servisinin kapatıldığını söyledi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kaymakam , devlet hastanesi

Yorumlar

Hastane çalışanından sitem: Hastaneler aşı olmayanlarla dolu

18 Ekim 2021 Pazartesi 15:52

Hastane çalışanından sitem: Hastaneler aşı olmayanlarla dolu

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Korona virüs tablosuna göre Zonguldak ikinci haftada da yüksek vaka sayıları nedeniyle birinci oldu. Vatandaşlar alınan tedbirlere uyulması gerektiğini söylerken, aşının önemine vurgu yaptı.

2-8 Ekim 2021 tarihlerini kapsayan haftalık vaka sayılarına göre Zonguldak 551,76 ile yine birinci oldu. Haftalık vaka sayıları ile iki hafta peş peşe en yüksek vaka sayısına sahip olan Zonguldak'ta vatandaşlar aşı çağrısında bulundu. Buna karşılık aşı oranı da Türkiye genelini geçti. İkinci doz aşı yapılma oranı Türkiye'de yüzde 76,21 iken Zonguldak'ta bu oran yüzde 78,8 olarak açıklandı.

Hastane çalışanı olduğunu ifade eden Ayhan Çıvak, hastanelerin aşı olmayanlarla dolu olduğunu söyleyerek aşının önemine vurgu yaptı. Çıvak, "Bıktım artık. Ben hastanede çalışıyorum. Nefes alacak halim kalmadı. Hastaneler aşı olmayanlarla dolu. Çoğu aşısız. Aşı önemli" diye konuştu.

Aldıkları tedbirler sayesinde Korona virüse yakalanmadıklarını anlatan Aygül Özgü, "Durum kötü. Çocuklarımız okula da gidiyor. Herkesin tedbirini, korunmasını daha çok isteriz. Çalışanlarımız tamam ama işi olmayanların çarşıya gelmemesi gerekiyor. Kadınlar gereksiz yere dolaşıyor. Ben bu hastalığı yaşamadım. Ekstra bir tedbir almadım. Sürekli evde temizliğimiz olsun. Çocuklarımızın kıyafetlerini değiştirelim, hijyenlerine dikkat edelim. Çok şükür hasta olmadık. Karadeniz illeri için özel bir tedbire gerek yok. Normal tedbirler yeterli" diye ifade etti.

Karadeniz illeri için özel bir tedbir alınması gerektiğini ifade eden Ajda Kütükçü de, "Karadeniz illeri için özel bir tedbir alınmalı. Temizlik konusunda tedbirler alıyoruz. Biz bu hastalığı yaşamadık. Aldığımız tedbir sayesine daha hiç hasta olmadık" şeklinde konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , aşı , hastane , vaka

Yorumlar
  • FIRAT YALMAN
    21 Ekim 2021 Perşembe 23:18

    TÜRKİYEDE TAM KAPANMA YAPILMALIDIR HER GÜN KOVİD19 VAKALARI ARTARKEN 200 300 KİŞİ KOVİD19 DAN HERGÜN ÖLÜYORKEN BÖYLE NORMALLEŞME OLABİLİRMİ SORARIM SİZE