Zabıta marketlerde fiyat denetimine çıktı

8 Ekim 2018 Pazartesi 20:06

Zabıta marketlerde fiyat denetimine çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın talimatıyla Zabıta Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde perakende ve toptan halka ürün satışı yapan tüm iş yerlerinde fiyat denetimi başlatıldı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın talimatıyla döviz kurlarında yaşanan gelişmeler üzerine ‘fırsatçılık’ yaparak fahiş fiyat artışı yapanlara göz açtırmamak için ilçe genelinde fiyat denetimi başlattı.
İlçede bugüne kadar hijyen denetimlerini belli aralıklarla sürdüren Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Fiyat Etiketi Yönetmeliği ve Fiyat Etiketinde Yerli Üretim Logosu Kullanımına’ ilişkin tebliğin ardından tüm iş yerlerine yönelik denetim başlattı.

3 Ayrı denetim ekibi oluşturuldu
Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Alptekin Dursun, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın talimatıyla 3 ayrı denetim ekibi oluşturduklarını ve Cuma gününden itibaren denetimlere başladıklarını belirterek; “Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Uysal’ın talimatıyla perakende ve toptan satış yapan tüm iş yerlerinde Fiyat denetimi ve Fiyat Etiketinde Yerli Üretim Logosu denetimine başladık. Denetimlerde, ürünün üretim yeri, birim fiyatı, vergiler dahil satış fiyatı, ürünün ayırıcı özelliği, üretim yeri Türkiye olan ürünler için yerli Üretim logosunun kullanılıp kullanılmadığı, açıkta ve ambalajda satılan ürünlerdeki birim fiyatları ve satış fiyatlarını kontrol ediyoruz. Cuma gününden itibaren yaptığımız denetimlerde bir ulusal markette eksiklikler tespit ettik ve gerekli tutanağımızı tuttuk. Denetimlerimizi oluşturduğumuz 3 ayrı ekiple sürdüreceğiz” dedi.
Dursun ayrıca, vatandaşlardan gelen şikayetleri de dikkate aldıklarını belirterek; “Vatandaşlarımız 0552 067 0 153 WhatSapp ihbar hattı ile Alo 153 hattına ihbarda bulunabilirler. Gelen şikayetleri dikkate alarak değerlendiriyoruz” dedi.

Yorumlar
 • Öğrenci
  9 Ekim 2018 Salı 00:22

  OKUL KANTİNLERİNEDE DENETİM İSTİYORUZ

 • Ramazan
  8 Ekim 2018 Pazartesi 21:24

  Coco cola yerli üretimmi ? Yerli Üretim Logosu var

Şehirler arası otobüsler artık yolcu indirebilecek

8 Ekim 2018 Pazartesi 20:02

Şehirler arası otobüsler artık yolcu indirebilecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde şehirler arası otobüs firmalarının yolcuları terminal dışında indirebilmeleri için Gülüç Beldesi ile Kepez Mahallesi arasındaki bölgede üç ayrı yere cep yapılıyor.

Kdz. Ereğli ilçesinde şehirler arası yolcuk yapan vatandaşların otobüslerin terminal dışındaki alanlarda kendilerini indirmemesi nedeniyle yaşanan soruna ilçe trafik komisyonu tarafından çözüm üretildi. İlçe trafik komisyonu Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun bölgede yaptığı incelemenin ardından bir tanesi Gülüç Beldesi’nde diğer ikisi Ereğli sınırlarında olmak üzere üç ayrı noktaya otobüslerin yolcuları indirebilmeleri için cep yapılması kararı aldı. Karar doğrultusun da Kdz. Ereğli ve Gülüç Belediyeleri tarafından karayolları kenarlarında belirlenen noktalara cep açılması için çalışma başlattı.
Çalışmaları yerinde inceleyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “İlçe Trafik Komisyonu kararı gereğince, Şehirler arası otobüs firmalarının yolcu indirebilmeleri için Gülüç-Kepez arasında önerdiğimiz 3 noktada otobüslerin yanaşabileceği cepleri açma çalışmalarına başladık” dedi.

Yorumlar
 • Arzu Aydın
  9 Ekim 2018 Salı 00:22

  İsabet olmuş böyle bir rezalet karar zaten neden zamanında alınmış anlamış değilim. Gülüçte oturan zonguldak yoluna gidip tekrar dönecek ya da Alaplı da inip başının çaresine bakacak. Hem bu açılan cepler neden Ereğli girişinde de olmuyor çifte standartınız nedendir. Geçen hafta kızım geldi otogardan 7 saatte şehir trafiğinde yarım saatte zor gittik terminale almaya.

Su taşkınlarına karşı önlem alınıyor

8 Ekim 2018 Pazartesi 19:55

Su taşkınlarına karşı önlem alınıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçenin alt yapısına yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek her yağmurda su baskınlarına neden olan Veteriner Doğan Tuğrul Sokak üzerinde gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

Kdz. Ereğli Belediyesinin girişimleri ile DSİ tarafından ıslah çalışmaları tamamlanan Kabasakal deresini besleyen yan kollardan olan Veteriner Doğan Tuğrul Sokak üzerinde alt yapıya yönelik çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Uysal, ‘Kdz. Ereğli’nin alt yapı sorunlarını bir bir çözüyoruz” dedi.

Yaya köprüsü yapılacak 

Beraberinde başkan yardımcıları Deniz Koca ve Hüseyin Ağlar, Su Kanalizasyon ve Fen İşleri Müdürleri ile teknik ekibin hazır bulunduğu incelemede Başkan Uysal, sokak sakinlerinin istek ve taleplerini de dinledi.
Çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını belirten Başkan Uysal; “Yağmur yağdığında buradaki yol su altında kalıyor ve özellikle yaya trafiği kesiliyordu. 2 binlik beton büzlerle bu sorunu da aşıyoruz. Karşıda okul olduğu için çocuklarımız dolaşmak zorunda kalıyorlardı. Kabasakal deresinin üzerine birde yaya geçişleri için köprü yapacağız” dedi.

Yorumlar

Otopark kavgasında silahlar konuştu

8 Ekim 2018 Pazartesi 19:51

Otopark kavgasında silahlar konuştu

Zonguldak'ta şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan bir otobüs firmasının servis aracının şoförü ile otomobil sürücüsü arasında, otopark meselesinden tartışma çıktı. Tartışmada otomobil sürücüsü belinden çıkardığı tabancayla bir el ateş ettikten sonra silahı tutukluk yapınca, olay yerinden kaçtı.

Edinilen bilgiye göre olay, Meşrutiyet Mahallesi Uzun Mehmet Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan bir otobüs firmasının servis aracının park edildiği noktaya ismi öğrenilemeyen sürücü kendi aracını park etti. Servis sürücüsü ve firma yetkilileri, araç sürücüsünden aracını başka yere bırakmasını istedi. Çıkan tartışma sonrası araç sürücüsü belindeki tabancayı çıkararak bir el yere ateş etti. Tartıştığı kişilerden Refik G.'ye doğrulttuğu silahı tutukluk yapan sürücü, aracını bırakarak kaçtı. Otobüs firması çalışanları ise kaçan sürücünün aracının camına vurarak zarar verdi. Polis ekipleri, verilen eşkal doğrultusunda sürücüyü yakalamak için çalışma başlattı.

Yorumlar

Çivici “Ereğli’yi yeniden zirveye taşımak için adayım”

8 Ekim 2018 Pazartesi 19:11

Çivici “Ereğli’yi yeniden zirveye taşımak için adayım”

Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici Ereğli’de ilçenin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret ederek fikir alış verişinde bulundu. Çivici, Muhtarlar Derneği, Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası ve Gazeteciler Derneği’ne giderek hedeflerini anlattı.

CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici ilk olarak Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, köy ve mahalle muhtarları tarafından kapıda karşılanan Çivici, Ereğli’nin kaybedilen umudunu yeniden kazanacaklarını vurguladı. Çivici konuşmasında, “Ereğli’nin sorunları ortada. Bugün Ereğli’nin durumundan hiç birinizin memnun olduğunu düşünmüyorum. Ereğli umudunu kaybetti, en kötü şey bu. Bizi hayata bağlayan gelecekten ümitlenmemiz gerekirken, bugün geldiğimiz noktada maalesef çoluk çocuğumuzu ‘acaba nerede iyi bir yere yerleştiririz, gurbete nereye göndersek’ endişesine düşüyoruz. Ama yapılacak çok şey de var. Ereğli, geçmiş dönemlerde, Cenevizler zamanında ‘ticaret üssü’ olarak kullanılmış. Ereğli’nin birçok değeri var. Bu değerleri bir araya getirmek için, Ereğli’yi tekrar eski zirvesine kavuşturmak için adayım. Yeni bir yola çıktık, inşallah hep beraber muvaffak olacağız. Geçmiş süreçte mizacımı biliyorsunuz, telefonum gece-gündüz açıktır. Elimden geldiğince de yardımcı olmaya çalışırım. Ereğli’nin birçok mahallesini, sokağını çok iyi bilirim. Çünkü projecilikten gelmeyim, 25 yıllık inşaat mühendisliğim var. İlçenin birçok bölgesinde projem var. 15 yıl belediye meclis üyeliği yaptığım dönem içerisinde, belediyenin birçok projesinde de emeğimiz var. Bunların içerisinde proje safhasında kalanlar ve gerçekleştirilenler var. Ereğli’nin sosyal ve ekonomik yapısını gayet iyi biliyorum. Sorunlarını da iyi biliyorum. Bana ‘niye belediye başkan adayı oluyorsun?’ diye soruyorlar. Zaten bu sorunları bilip de, çözüm noktalarını bildiğin zaman kenarda durmak olmuyor. Eğer tecrübe diyorsanız, bu tecrübenin bana göre zirvesindeyim” ifadelerine yer verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, İnşaat Mühendisi Erol Çivici ’ye çıkmış olduğu yolda başarılar diledi.
“Yürümeye değil, koşmaya geliyoruz”
Çivici Muhtarlar Derneği ziyaretinin ardından geçmiş dönemde TSO’da başkan yardımcılığı görevini üstlenmiş kardeşi Mehmet Çivici ile birlikte Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş’i de ziyaret etti.
Erol Çivici, burada Ereğli’nin ekonomik anlamda pek çok sorununun bulunduğunu ifade ederek, “Bu süreçte TSO başkanı olarak sizin üzerinize düşen çok ciddi görevler var. Vatandaş da büyük beklenti içerisinde. Bu beklentide sizi destekleyecek iki tane kurum var; bir tanesi genel iktidar bir tanesi de yerel iktidar. Eğer bu iletişim doğru hazırlanabilirse, ilerleyen günlerde inşallah Ereğli adına güzel şeyler olur. Ereğli pek çok açıdan maalesef çok geri kaldı. Ereğli’de artık yürümek değil, koşmak gerekiyor. Bu süreci doğru olarak yönlendirip götüremezsek Ereğli yavaş yavaş yok olmaya mahkûm. Yeni istihdam sahaları açamazsak, ekonomiyi çeşitlendiremezsek Ereğlimiz her geçen gün göç vermeye mahkum kalacaktır. Bu süreçte belediye fabrikalar açacak bir kurum değildir ama istihdamı planlayan kurumdur. Yani bugün Ereğli’ye bir yatırımcı gelmek istediğinde organize sanayi bölgemizde yer kalmamış, sanayi bölgelerinde bütün parseller oluşturulamamış, dolayısıyla fabrika açacak bir arazimiz şunda yok. Bunun için bundan 40-50 sene sonrasını düşünerekten bu işin planlamasını yapmak gerekiyor. Eğer biz bugünlerde bu planlamaları yaparsak şehir ilerleyen zaman içerisinde ivmeli bir şekilde yükselerek devam edecektir. Biz yürümeye değil, koşmaya geliyoruz. Bizimle beraber koşmak isteyen kim varsa el ele tutuşup Ereğli’nin menfaatleri uğrunda savaşmaya hazırız. Menfaatimiz Ereğli olacak, bireysel menfaatlerin hepsini bir kenara bırakacağız” şeklinde
konuştu.
“Ereğli’yi çok daha iyi yerlere taşıyacağız”
Çivici, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ereğli büyüdüğü müddetçe biz bir yerlere geleceğiz. Ereğli’yi büyütemediğimiz müddetçe bizim bir yerlere gelmemiz çok zor. Biz ne kadar iyi işadamı olursak olalım nihayetinde zirvede tek başına duramazsın. Bir piramidi oluşturmak gerekiyor, bu ticareti yaymak gerekiyor. Festivaller ‘evet devam etmesi gerekir’ ama dünyadaki tüm festivaller bir amaç uğruna yapılması gerekiyor, ekonomiyi hareketlendirmesi gerekiyor. Festivaller üç günlük yapılmaz. Ticaretin olduğu noktalarda bunu belli bir amaç doğrultusunda yaparsınız. İşte, indirim festivalleri dersiniz şehre ticari bir hareketlilik katarsınız. İnsanlar bir taraftan eğlenirken bir taraftan da esnafın cebine para sokarsınız. Bugün izliyorum; bana göre Türkiye’de örnek gösterilebilecek bir tane şehir var; Eskişehir. Bir vahanın ortasında modern bir şehir oluşturmuşlar. Nesi var; doğa güzelliği var mı, yeşili var mı maalesef yok. Denizi var mı yine yok. Ama Ereğli’de dahil olmak üzere birçok insan grup grup Eskişehir’i görmeye gidiyor. Sanayisi büyümüş, Eskişehir hakikaten modern bir şehir olmuş. Bizim Eskişehir’e göre çok daha farklı değerlerimiz var. Bu değerlerimizin farkına varırsak, bu değerleri pekiştirirsek emin olun çok kısa zaman içerisinde çok iyi noktalara gelebileceğimizi düşünüyorum. Bireysel menfaatleri bir tarafa bırakacağız. Sizin gibi genç ve dinamik bir arkadaşımız var Ticaret Odası’nın başında. Belediye’yi de biz aldığımızda inşallah el ele verip çok daha iyi noktalara götürebileceğimize inanıyorum.”

Keleş “Bu işi en iyi bilenlerden olduğunu düşünüyorum”
İş birliğine açık olduklarını söyleyen TSO Başkanı Arslan Keleş de, ziyaretinden dolayı Çivici’ye teşekkür etti. Keleş konuşmasında “Çıkmış olduğun yolda başarılar diliyorum. Birlikte görev de yaptık. Dediğiniz gibi Ticaret ve Sanayi Odası’nın gücünü daha etkin kullanabilmesi için iki tane idareye ihtiyacı var. Bir genel idare, iki yerel idare. Doğru ilişkilerle aynı dili konuşabilmek, aynı ihtiyaç ve talep doğrultusunda birlikte hareket edebilme dinamizmini yakalamış olmak gerekiyor. Bizim başından beri hep söylediğimiz diyalog. Ancak doğru diyaloglar kurarak, doğru iletişim araçlarıyla, doğru konuları belirleyip bunların üzerine odaklaşmakla ancak sorunlarımızı çözebiliriz. Çünkü şehrimizin birikmiş olan onlarca sorunu var. Tamam, Ereğli güzel bir yer, iyi bir şehirde yaşıyoruz ki biz de buradayız. Ama çözülmesi gereken de onlarca sorun var. Bu dönem inşallah bizim için de yerel idare için de bu işlerin üstesinden gelebileceği bir dönem olur. Üzerimizdeki şu ölü toprağını da atmış oluruz. Şehrimiz çok güzel ama birtakım noksanları var. Bunları gidermek için de biz herkesle işbirliğine açığız. Bizim burada 2 bin 500 üyemiz var. Sadece üyemizden ziyade sağlamış olduğumuz istihdama bakarsak yaklaşık 30 bine yakın örgütlü bir gücümüz var aslında. Bizim sorumluluğumuz bu 30 bin kişiye karşı, sonra şehrimize karşı. Dolayısıyla biz her türlü kurum ve kuruluşla iyi ilişkiler içerisinde olmak durumundayız. Biz oda üyemizin hak ve menfaatini sağlamak üzere hareket etmek zorundayız. Siyaset zor bir iş bunun size anlatmama gerek yok, 15 yıllık bir tecrüben var. Bu işi en iyi bilenlerden olduğunu düşünüyorum açıkçası. İnşallah senin için de hayırlı olur” dedi.
Ticaret ve Sanayi Odasında uzun soluklu sohbetin ardından Kdz. Ereğli Ziraat Odası’yla görüşen Çivici, kırsalın gücüne değindi.
Çivici Kdz. Ereğli Ziraat Odasında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Biz bu yola Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı olarak çıktık. İnşallah hayırlısı olur, sizlerin de desteğinin bekliyoruz bu yolda tabi ki. Sivil Toplum Kuruluşlarını gezmeye başladık. Bunların içerisinde Ziraat Odası daha çok kırsalı temsil eden ama bizim kırsal ve merkez bir bütün olarak hareket eden ilçelerden bir tanesiyiz. Kırsal ne kadar güçlüyse, biz şehirde o kadar güçlüyüz. Siz bu işin zirai kısmındasınız. Köylümüz ne kadar zenginse biz şehirde o kadar zengin oluruz. Köyden kente büyük bir göçümüz var. Bu güç içerisinde siz üzerinize düşeni tabi ki yapıyorsunuzdur, köylüye destek olmak adına. Bizlerde ilerleyen süreç içerisinde köy ve kent bir bütün olarak elimizden geldiğince el ele verip bu memleketi iyi noktalara getirmek isteriz. Bu konuda biz ziyaret ettik. İlerleyen safhalar içinde biz desteklerinizi bekliyoruz.”
Erol Çivici son ziyaretini Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ne yaptı. Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay ve birçok gazetecinin yer aldığı ziyarette, ilçenin trafik sorununu çözmenin zor olmadığını söyledi. Çivici, “ İlçede yaşanan trafik sorununu çözmek o kadar da zor değil. İmar paftalarını açtığınızda trafik için alternatif yollar var. 18. Madde uygulamasını bir an önce bitirmek gerekiyor. Yolları yeşil alanları belediye kendi bünyesine alıp yeşil alanları halkın menfaatine kullanmalıdır. Ereğli ile ilgili olarak bizim geri kalmış bir sürecimiz var. Bu süreci çok çabuk aşmak gerekiyor. Bizim yürümeye değil koşmaya ihtiyacımız var. Bununla ilgili de bizimle koşacak herkese ihtiyacımız var. Belediye içerisinde çok deneyimli ve eğitimli arkadaşlarımız var. Bu işi bilen, Ereğli’yi tanıyan, ekonomiyi bilen teknik insanlara ve başkana ihtiyaç var. Ben değil benden daha iyi yapabilecek birisi varsa ben onunla birlikte çalışmaya hazırım, Ereğli değişmeli, değiştiremez, yeni çehre oluşturamazsak hepimiz bir yerlere gitmek zorunda kalacağız” dedi.
Dernek Başkanı Necati Günay’da Çivici ‘ye aday adaylığının hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Yorumlar