Zonguldak Kömürspor'da kriz aşıldı...

6 Ocak 2020 Pazartesi 18:25

Zonguldak Kömürspor'da kriz aşıldı...

TFF 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor'da Başkan Süleyman Caner, yöneticilerin büyük bir çaba göstererek futbolculara kaynak oluşturduğunu söyleyerek, toplanan parayla içinde bulundukları krizi aştıklarını söyledi.

 Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, spor kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Yöneticilerin oyuncular için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Caner, "Yönetimle toplandık. İçinde bulunduğumuz durumu konuştuk. Cumartesi günü yönetici arkadaşlarımızla dolaştık. Ellerinden ne geliyorsa yardımda bulundular. Bulunmaya devam ediyorlar. Katkıda bulunanlara teşekkür ediyoruz. Oradan toplandığımız bir miktar parayla birlikte sıkıntılı dönemi aşacağız. Özellikle de Asbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu sıkıntılı dönemde büyük destek verdi" diye konuştu. 

"Futbolcu alacak paramız yok" 
Caner, futbolcu almak için para olmadığını belirterek, "Yaptığımız girişimlerden gelen para olursa transfer yapabiliriz. Şu anda içerideki çocuklarımızın sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz. Futbolcu almak için bir kaynağımız yok. Ama bir seferberlik yapabiliriz. Seferberliği taraftarımız başlatabilir. Eksik olan bölgelere futbolcu alabilmek adına seferberlik yapabilirsek futbolcu alabiliriz. Elimizde imkan olsa eksik olan bölgelere hemen transfer yapacağız. Ama her şey nakit. Bütün amacımızZonguldak Kömürspor'u ayakta tutabilmek adına" şeklinde konuştu. 

"Spor Toto'dan destek konusunda cevap bekliyoruz" 
Süleyman Caner, Spor Toto'dan destek konusunda cevap beklediklerini söyleyerek sözlerini şöyle tamamladı: 
"Çocuklar kendi aralarında bir bildiri yayınladılar. Alacaklarından maddi sıkıntı içerisinde olduklarından Zonguldak'a dönmemek gibi irade açıklamasında bulundular. Bunun üzerine Valimiz'le görüşmeler yaptık. Valimiz olumlu açıklamalarda bulundu. Sonra AK Parti Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar'la görüştük. Hamdi Uçar'la son yaptığımız görüşmede Spor Toto Teşkilat Başkanımızdan destek istedik. Onlarda bugün için bizlere söz verdiler. Oradan da olumlu bir şey alırsakZonguldak Kömürspor'a yardım kapısı açılmış olur." 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kömürspor , kriz ,

Yorumlar

Fener Anadolu Lisesi ikinci şampiyonluğuna ulaştı...

2 Ocak 2020 Perşembe 17:40

Fener Anadolu Lisesi ikinci şampiyonluğuna ulaştı...

Fener Anadolu Lisesi, final maçında Filyos Melek Ahmet Şanlı Anadolu Lisesini penaltılarda 5-4 mağlup ederek üst üste ikinci şampiyonluğuna ulaştı.

 Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Fener sahasında düzenlenen Okullar arası Genç Erkek Futbol İl Birinciliği final maçının ardından sona erdi. Final maçında Fener Anadolu Lisesi ile Filyos Melek Ahmet Şanlı Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi. İki takım arasından nefes kesen karşılaşmaya sahne ola maç 1-1 eşitlikle sona erdi. Kurallar gereği penaltı atışlarına gidildi. Fener Anadolu Lisesi, Filyos Melek Ahmet Şanlı Anadolu Lisesini 5-4 mağlup ederek şampiyon oldu. Fener Anadolu Lisesi geçtiğimiz senede şampiyon olarak Türkiye yarı finallerinde 32 takım arasına girme başarısı göstermişti. Oynanan final maçın ardından kupa ve madalya töreni düzenlendi. Şampiyon Fener Anadolu Lisesine şampiyonluk kupasını Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel verdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Fener Anadolu Lisesi , Filyos Melek Ahmet Şanlı Anadolu Lisesi

Yorumlar

20 yıllık tesis yıkılıyor...

30 Aralık 2019 Pazartesi 15:22

20 yıllık tesis yıkılıyor...

Zonguldak'ta 20 yıldır faaliyet gösteren tenis kortu yıkılarak balon kort haline getirilecek. Balon kortun faaliyete geçmesinin ardından Zonguldak yeni bir spor tesisine kavuşmuş olacak.

 Zonguldak'ın Fener semtinde 20 yıldır faaliyet gösteren tenis kortunda mutlu sona az kaldı. Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Hakan Yüksel'in girişimleri sonucunda eski tenis kortunun yenilerek balon kort haline getirilmesi için Gençlik Spor Bakanlığı'nın faaliyet programın alındı. Doğal SİT alanında ve kentsel alanda kalan kort için gerekli izinlerin alınmasının ardından Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2020 yılında ihalesini yaparak çalışmalara başlayacak. 2-3 ay içerisinde bitirilmesi planlanan balon kortun maliyetinin ise 700 bin ve 800 bin TL olduğu öğrenildi. Öte yandan balon kortun faaliyete geçmesinin ardından Zonguldak yeni bir spor tesisine kavuşmuş olacak. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , spor , tesis

Yorumlar

Kömürspor kente dönmüyor!..

30 Aralık 2019 Pazartesi 14:03

Kömürspor kente dönmüyor!..

Zonguldak Kömürsporlu oyuncular alacaklarının verilmemesi halinde kente geri dönmeyeceklerini ve alacakları içinde Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) başvuracaklarını açıkladı.

 TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Zonguldak Kömürspor ikinci etap kamp çalışmalarını Antalya'da sürdürüyor. Kırmızı-lacivertli oyuncular sezon başında verilen sözlerin tutulması ve alacakların verilmemesi üzerine açıklama yaptı. 
Zonguldak Kömürsporlu oyuncuları kamp bitimine kadar alacaklarının verilmemesi takdirinde kente geri dönmeyeceklerini ve yasal süreci kullanarak Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuracaklarını açıkladılar. 
Zonguldak Kömürsporlu oyuncuların yaptığı açıklama şöyle: 
"Sezon başından itibaren takım olabilmek adına armamızı ve formamızı değerli kılmak için tesisi, antrenman sahası, maç sahası, ve maddi imkansızlıkları bir kenara bırakarak tüm futbolcular olarak büyük bir çaba gösterdik. An itibari ile göstermiş olduğumuz çabanın şehrin yöneticileri iş adamların ve ileri gelenlerin tarafından bir destek görmediğini üzülerek söylemek durumundayız. Kamp bitimine kadar gerekli adımların atılmaması ekonomik anlamda verilen sözlerin yerine getirilmemesi durumunda hiç istemesek de yasal haklarımızı kullanarak takımdan ayrılmak zorunda kalacağımızı ve şehre dönmeyeceğimizi tüm spor kamuoyuna ile paylaşmak isteriz." 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kömürspor , oyuncular , futbol , kamp , oyuncular kente geri dönmüyor

Yorumlar

Caner: "Maddi sıkıntılar nedeniyle transfer yapamıyoruz"

27 Aralık 2019 Cuma 17:57

Caner: "Maddi sıkıntılar nedeniyle transfer yapamıyoruz"

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, ikinci yarı hazırlıkları ve transfer çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, ikinci yarı hazırlıklarının Antalya'da devam ettiğini söyleyerek, maddi sıkıntılar nedeniyle transfer konusunda sıkıntı çektiklerini vurguladı. Başkan Caner, ayrıca milletvekillerinden transfer konusunda destek istediklerini ve destek verildiği takdirde istedikleri transferleri yapacaklarını söyledi. 

''İkinci yarı hazırlıkları Antalya'da devam ediyor'' 
Başkan Caner, iki haftalık bir kamp süreci geçireceklerini belirterek, "İkinci yarı hazırlıklarımız Antalya'da devam ediyor. 2 haftalık bir kamp sürecimiz var. Teknik Direktör Serkan Afacan yönetiminde oyuncularımız ikinci yarıya hazırlanıyor. İnşallah ikinci yarı bambaşka bir Zonguldak Kömürspor olacak. Kampımıza katılacak oyuncular olacak. Bunun için A.Ş Başkanımız Hakan Hürfikir arkadaşımız uğraşıyor. Amacımız ikinci yarı hedeflediğimiz Play-off'u yakalamak" dedi. 

''Transfer konusunda maddi sıkıntılarımız var'' 
Transfer konusunda maddi sıkıntılarının olduğunu ifade Başkan Caner, ''Maddi konularda hiç bir desteğimiz yok. Yönetimimizle toplanarak kamp masraflarını toparlamak için uğraşıyoruz. Transfer noktasında en ufak bir yardım da olsa maalesef hiç bir destek görmüyoruz. Maddi kaynak olmadığı için tespit ettiğimiz oyuncuları alamıyoruz. Maddi sıkıntı bizi o noktada çok büyük zorluyor'' şeklinde konuştu. 
Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, milletvekillerinden destek istediklerini dile getirerek, ''Daha transfer sezonu bitmiş değil. Milletvekillerimiz, Valimiz ve Belediye Başkanımız el ele verirsek ikinci yarı çok farklı bir ZonguldakKömürspor oluruz. Bunu bizden kimse esirgemesin. Ak Parti Milletvekillerimiz Hamdi Uçar ve Polat Türkmen'le konuştuk. Diğer milletvekillerimizle de görüşüceğiz. Bu konuda duyarsız kalmayalım. Verecekleri en ufak destek bir futbolcu olarak geri dönecektir. Transferin bitmesine de az kaldı. Çok rahat futbolcu alabiliriz. Devre arası olduğu için futbolcu fiyatları da düştü. En ufak bir yardım bize futbolcu olarak geri dönecek. Bütün Zonguldak sevdalılarından destek bekliyoruz. Devre arasında iyi bir Zonguldak Kömürspor görmek istiyorsak herkes elini taşın altına koyacak'' diye konuştu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kömürspor Kulüp , spor , maç , kamp

Yorumlar