Zonguldak Türküleri BEÜ’de buluştu

10 Mayıs 2018 Perşembe 11:40

Zonguldak Türküleri BEÜ’de buluştu

Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri, Zonguldak’ın en önemli kültürel zenginliklerinden biri olan Zonguldak Türkülerini “Seslerimiz Farklı Gayemiz Zonguldak” sloganıyla muhteşem bir orotoryo ile türkü severlerle buluşturdu.

Zonguldak’ın sahip olduğu bu zengin kültür mirası, BEÜ tarafından bu yıl, “Zonguldak ve Değerleri” temasıyla öğrenciler tarafından projelendirilerek kamuoyu ile paylaşılıyor ve bu zengin değerlerin nesilden nesile aktarılmasına destek veriliyor.
BEÜ’nün, Zonguldak ve sahip olduğu değerlerinin hatırlatılması, tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması misyonunda gerçekleştirdiği projelerden biri de “Elmas Kentin Türkü ve Şiirleri BEÜ’de Buluşuyor” isimli etkinlik oldu.
Sezai Karakoç Kültür Merkezinde, Öğr. Gör. Kayhan Kafalı’nın koordinesinde düzenlenen etkinlikte, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri, “Seslerimiz Farklı, Gayemiz Zonguldak” sloganıyla Zonguldak’ın yöresel türkülerini, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün katkılarıyla orotoryo eşiliğinde misafirlerle buluşturdular.
Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği, Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Gökçebey Kaymakamı Ahmet Korkmaz, Zonguldaklı şehit polis memuru Hasan Bilgin’in ailesi, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Zonguldak Gençlik Merkezi yöneticileri, akdemik personel ve öğrencilerin katıldığı etkinlik; öğrencilerden Taner Ak’ın şehit Polis Memuru Hasan Bilgin’e ithafen yazdığı şiirin okunması ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

Yorumlar

Öğrenciler AVM’de dans etti

3 Mayıs 2018 Perşembe 13:23

Öğrenciler AVM’de dans etti

Fener ilköğretim Okulu 3. Sınıf Öğrencileri Esas 67 Burda’da gösteri yaptı.

Fener İlköğretim Okulu 3-A sınıfı öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk etkinliklerinin devamı olarak Esas 67 Burda alışveriş ve yaşam merkezi giriş katında gösteri yaptı. Öğrenciler tarafından sergilenen gösteriye ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi. Öğrencilerin gösterisi ziyaretçilerden büyük alkış aldı.

Yorumlar

"Gemilerde talim var" gösterimdeydi

3 Mayıs 2018 Perşembe 13:18

"Gemilerde talim var" gösterimdeydi

Çaycuma Kent Konseyi Tiyatro Çalışma Grubu “Gemilerde Talim Var” adlı oyunla sahne aldı.

Çaycuma Kent Konseyi Tiyatro Çalışma Grubu tarafından gösterime hazırlanan “Gemilerde talim var” adlı komedi oyunu sergilendi. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde ücretsiz sergilenen tiyatro oyununa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Televizyonlarda izlenen ‘Süt Kardeşler’ adlı filmin kısmen sahneye uyarlanmasıyla oluşan “Gemilerde talim var” Çaycumalılara kahkaha dolu dakikalar yaşattı. Başarılı bir performans sergileyen oyuncular, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Tiyatro oyununu izleyen Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Güzel bir oyun oldu. Oyuncuları yürekten kutluyorum, siz davetlilere de bu oyunu izlediğiniz için teşekkür ederim” dedi ve oyunculara çiçek hediye etti.

Yorumlar

Osman Zeki Oral'ı anma etkinlikleri başlıyor...

2 Mayıs 2018 Çarşamba 19:20

Ereğli Haber

Osman Zeki Oral'ı anma etkinlikleri başlıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından 2012 yılında hayatını kaybeden ünlü ressam Osman Zeki Oral için anma etkinlikleri düzenleyeceği belirtildi.

Merhum Osman Zeki Oral’ı anma kapsamında 04 Mayıs Cuma günü saat 13.30’da Şehir mezarlığında bir anma töreni düzenleyecek olan Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 06 Mayıs Pazar günü saat 15.00’te Osman Zeki Oral’ın İnönü Parkı’nda yer alan büstünün açılışını gerçekleştirecek. Aynı gün saat 17.00’de Erdemirli Kadınlar Yardım Derneği Güldane Akbulut Atölyesi Resim Sergisi tarafından 50 kadın ressamın yaptığı resimler Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral Resim Sergisi Salonu’nda sergilenecek. Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, düzenlenecek etkinliklere tüm ilçe halkı davet etti.

Yorumlar

Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde 'Z-Kütüphane' açıldı

27 Nisan 2018 Cuma 13:27

Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde 'Z-Kütüphane' açıldı

Zonguldak Alaplı İmkb Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi' Okulu'nda kurulan "Z Kütüphane" hizmete açıldı.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane hizmete girdi. Kütüphanenin açılışına Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu,,İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, şube müdürü Arive Çelik, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Okul Müdürü Ayhan Türkoğlu, "Milli Eğitim Bakanlığımızın başlattığı ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında kurulan zenginleştirilmiş kütüphanemizin açıyoruz. Bu bağlamda açılışını yapacağımız kütüphane, zengin kitap içeriği ve internet imkânı ile hem öğrencilerimize hem de velilerimiz ve mahalle halkına hizmet edecektir. Öğrencilerimiz burada hem aradığı kitapları bulabilecek, hem ders çalışabilecek hem de internet aracılığı ile ülkemizin en büyük kütüphanesi olan milli kütüphanenin imkânlarından faydalanabilecektir. Kütüphanemizin kurulmasında başta Kütüphanecilik Kulübü öğretmenlerim, okul aile birliği üyelerim, velilerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor. Okulumuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik ise yaptığı konuşmada, "Çok nezih bir ortam olmuş. Bu kütüphanenin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biliyoruz ki, bu sizlerin çabası ile gerçekleştirilmiş bir kütüphane. Bu çabanız ve gayretiniz bizim için çok değerlidir. Milli Eğitim Bakanlığının 'Okullar Hayat Olsun' projesi ile okulumuzdaki kütüphane değiştirilmiş ve zenginleştirilmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Milli Eğitim Bakanlığının destekleri ile Alaplı'daki faaliyet olan Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi' Ortaokulu'nda hayata geçirilen Z kütüphane'nin açılışında söz alan Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu "Öğrencilerimizin eğitimine renk katacak güzel bir kütüphane hazırladık. Buradan Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine teşekkür ediyorum. Yine kütüphanenin bu aşamaya gelmesine yardımcı olan, projesini hazırlayan okulumuzun idarecilerine ve öğretmenlerine ben teşekkür etmek istiyorum. Bu anlamda ilgililere yeniden teşekkür ediyor, buradan gelecekte yetenekli bireyler yetişeceğine inanıyorum" diye konuştu.

Yorumlar
  • Hasan
    28 Nisan 2018 Cumartesi 23:17

    Darısı kdz ereğli eml nin başına çünkü dertleri sadece okulu hapishaneye çevirmek çocuklar kaçarsa nasıl yaralarız bu çocukları diye sürekli heryeri dikenli teller ile ceviriyorlar inş biraz örnek alınır alaplı yazık çocuklara heryerleri kesiliyor çocukların mormal kapatın kaçarsa cezalandırın çocukları yaralamak nedir ya ayıp