Zonguldak çok yönlü turizmle atağa geçecek

13 Kasım 2020 Cuma 09:36

Zonguldak çok yönlü turizmle atağa geçecek

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, kentin doğal güzelliklerinin yanı sıra endüstriyel ve kültürel mirasına dikkat çekerek önümüzdeki süreçte çok yönlü olarak turizm alanında harekete geçeceklerinin mesajını verdi.

Tutulmaz, herkesin bu alandaki çalışmalara destek vermesi gerektiğini ifade ederek "Şunu bir iki yıl sonra hepimiz göreceğiz. Zonguldak'a gelmemeyi bir eksiklik olarak hissettireceğiz" dedi.

2018 yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında "Harmankaya Kanyonu Alternatif Turizm Odağı" projesi BAKKA'nın hibe desteği ile birlikte başladı. 27 ay sürmesi planlanan 918 bin 959 liralık projeye Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 689 bin 219 TL'lik destek sağlandı. Şehrin yoğun ve stresli yaşamından bunalan insanların kısa süreli de olsa doğa ile buluşmasını sağlamak üzere Zonguldak'ın doğa sporları, trekking-hiking, doğa yürüyüşü gibi benzer aktivitelerle tanıtılmasına, spor ve turizmin bütünleşik değer haline dönüştürülmesine katkı sağlanması için hayata geçirilen proje ile başarılı doğa sporcuların da yetiştirilmesine dolaylı olarak katkıda bulunuluyor. 4.5 kilometre uzunluğundaki parkurda başlangıç ve bitiş noktaları boyunca geçit platformları, asma köprü, kütük merdiven, korkuluk, WC, oturma grupları, ziyaretçi merkezi, yağmur sığınağı gibi aktiviteyi kolaylaştırıcı fiziksel düzenlemeler yer alıyor.

"Yürüyüş mesafesinde şelale"
Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz; beraberinde kurum amirleri ile birlikte 4.5 kilometrelik parkuru tamamladı. Parkurun ilk etabında yapımı tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen Tutulmaz, ardından ikinci etabı gezdi. Kanyonun kent merkezine yürüyüş mesafesinde olmasının büyük avantaj olduğunun altını çizen Vali Mustafa Tutulmaz, kentin turizm açısından çok yönlü bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Tutulmaz, "Bugün Harmankaya Şelalelimizin iki etaptan oluşan projesinin birinci etabının tamamlanması dolayısıyla birlikte alanı gezdik. gezmeye devam ediyoruz. İkinci etabı gezeceğiz. Turizm; ülkelerin, illerin, yerleşim yerlerinin en önemli gelir kaynaklarından birisidir. Sosyal hareketlilik açısından bulunduğu illere çok yönlü katkısı açısından turizm olmazsa olmaz. Zonguldak ilimiz de bu yönüyle baktığımızda birçok turizm değerini bünyesinde taşımaktadır. Ancak bu değerlerin vatandaşımızın günlük hayatının bir parçası haline getirebilmek yani daha kolay buralara ulaşımı sağlayabilmek önemliydi. Bu konuda da daha önceki valilerimizin başlatmış olduğu Harmankaya Şelalesi ile ilgili projeyi biz devam ettirerek kısa sürede ilk etabını tamamladık. Turizme katkı yapabilecek hale getirdik. Burada hem BAKKA'nın hem de ZONTAB (Zonguldak Turizm Alt Yapı Birliği) katkılarıyla ilk bölümünü tamamladık. Buranın ilimize çok yakın olması önemli. Yürüyüş mesafesinde bir şelale, günlük hayatta herkesin buraya gelip buna benzer diğer doğal güzellikleri yakinen görme ve bu güzellikleri yaşama imkanı var. Bugüne kadar emeği geçen Özel İdare ve BAKKA çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.

"Zonguldak'a gelmemeyi bir eksiklik olarak hissettireceğiz"
Kentin doğal güzelliklerinin yanı sıra endüstriyel ve kültürel mirasının da varlığına dikkat çeken Vali Tutulmaz, önümüzdeki süreçte kentin çok yönlü turizm atağına geçeceğini ve gereken herkesin destek vermesi gerektiğini vurguladı. Vali Tutulmaz, sözlerini şöyle tamamladı:
"İlimizin en önemli gelir kaynaklarından birisi olan turizme çok yönle bakmamız lazım. Endüstriyel mirasla, doğal güzellikleriyle, doğa turizmiyle, kültür turizmiyle, Kültür Bakanımızın açıkladığı tren yolunun yeniden faaliyete geçmesiyle, nostalji treniyle çok yönlü şekilde turizme eğilmemiz lazım. Bunu sadece kamudan da beklememiz lazım. Sivil toplum kuruluşları, vatandaşlar her yönünden tutması lazım. Çalışmaları kamu olarak biz yürütüyoruz. Ancak gelen ziyaretçilerimize ilimizin tanıtılmasına katkı sağlayacak hediyelik eşyalar ve benzeri tasarımların da girişimcilerimiz tarafından yapılması lazım. Gelen herkes bulunduğu yerdeki anıları beraberinde götürmek ister. Hediyelik eşya ve benzeri çalışmalar da bu anıların kişilerle beraber gitmesini sağlar. Onun için girişimcilerimize de davetiye çıkartıyoruz. Turizm çok yönlü herkesin desteği ile harekete geçebilecek alandır. Sadece kamu ile yürüyecek bir şey değildir. Herkes bu alanda çalışma yaparsa Zonguldak'ın kalkınmasına ve gelişmesine hep beraber katkı sağlamış oluruz. Şunu bir iki yıl sonra hepimiz göreceğiz. Zonguldak'a gelmemek bir eksiklik olarak hissettireceğiz. Yapacağımız çalışmalarla. İnşallah Zonguldak'a gelmemek bir eksiklik olacak insanlarda. Biz alt yapıyı o hale getireceğiz. Çok sayıda yerli ve yabancı turistleri hem doğal güzellikleri, maden müzesi, endüstriyel miras gibi çok yönlü çalışmayı hep beraber yapacağız."
Vali Tutulmaz ve beraberindekiler ardından kanyondan ayrıldı.

Yorumlar

450 kişi gönüllü itfaiyeci oldu

13 Kasım 2020 Cuma 09:16

450 kişi gönüllü itfaiyeci oldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün başlattığı ‘Gönüllü İtfaiyecilik Kursu’nun 12’nci grup eğitimleri tamamlandı.

27 kişinin daha eğitimlerini tamamlamasıyla Gönüllü İtfaiyecilerin sayısı 450’ye ulaştı.
Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından düzenlenen Gönüllü İtfaiyecilik Kursu’nda 27 kişi daha eğitimlerini tamamladı. Kentteki Gönüllü İtfaiyecilerin sayısı ise 450’ye ulaştı.
12’nci Grup Gönüllü İtfaiyeciler Kursu’nda eğitim gören 27 kişiye İtfaiye Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle kimlik kartları ve sertifikaları verildi. Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak ve İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, kursta yanma ve yangın bilgisi, trafik kazalarına müdahale, arama kurtarma teknikleri, doğal afetler ve ilk yardım konularında teorik ve uygulamalı eğitim alan Gönüllü İtfaiyecilere ‘aramıza hoş geldiniz’ dedi.
Sertifika ve kimlik kartlarını alan Gönüllü İtfaiyeciler Kdz. Ereğli Belediyesi’nin mahallelerde başlattığı Deprem Bilgisi Eğitimi ve Tatbikatı’nda ilk görevlerini aldılar. 13’üncü Grup Gönüllü İtfaiyeci kursuna katılmak isteyenler İtfaiye Müdürlüğü’ne başvurarak form doldurabilirler.

Yorumlar

Gülüç'te 24 derslikli okulun yapımına başlandı

12 Kasım 2020 Perşembe 17:54

Gülüç'te 24 derslikli okulun yapımına başlandı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Gülüç Belediyesi yapımı planlanan 24 derslikli okul projesi için ilk adımı atarak, temel açma çalışmalarına başladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarları ile birlikte arazisi hayırsever tarafından bağışlanan 24 derslikli okul projesinin temel açma çalışmasını yerinde inceledi.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, yapılan çalışma ve yatırımlarla beldenin çehresinin değişmeye başladığını söyledi. Demirtaş konuşmasında, “Bugün 24 derslikli ilkokulumuzun çalışmalarına başladık. Burada emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Saadet Oruç’a, değerli valimiz ve kaymakamımıza, önceki dönem ilçe başkanımız Fatih Çakır’a, şu anki ilçe başkanımız Saffet Bozkurt’a takiplerinden dolayı, özel idaremize teşekkür ediyoruz. Bu Gülüç için güzel bir yatırım oldu. Ereğli’de tek ikili öğretim Gülüç’te vardı. Burada da 24 derslikli, 12 milyon maliyetli bir okulu Gülüç’e kazandırdığımız için mutluyuz, gururluyuz. Eğitim öğretimde de okullarımızın eski olmasından dolayı sıkıntılar yaşıyorduk. Burada dışarıda yatırımcı bir abimizin çocukları, babalarının ismini verip bu arsayı Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışladılar. Okulumuzun adı Hacı Emin Ayhan olacak. Burada değerli çocuklarına, işlerinde bol kazançlar diliyorum. Onların emeği çok büyük. İlkokul ve ortaokul aynı bahçedeydi. Büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Ortaokul çocuklarımızı buraya aldıktan sonra, ilkokulumuzun yenilenmesi talebinde bulunduk. Değerli valimiz, sayın kaymakamımız, gerek telefonla, gerek Gülüç’e gelip çalışmaları takip ediyor. Yapılması gereken ne varsa, hep birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz. Biz göreve geldiğimizde söz vermiştik vatandaşlarımıza okullarımızı yenileyeceğiz diye. Bu da başta Cumhurbaşkanımız önderliğinde böyle bir okul kazandırdık. Önümüzdeki günlerde de ilkokulumuzun yenilenmesi talebinde bulunacağız. Burası bittikten sonra ortaokul burada, ilkokul öbür bahçede olacak. Gülüç’te yaşayan çocuklarımızın güzel bir eğitim görmesini amaçlıyoruz. Göreve geldiğimde şunu söylemiştim. Gülüç’te yaşayan çocuklarımız arkadaşlarını Gülüç’e davet edemiyordu. Çünkü Gülüç’te sosyal alan, sosyal yaşam yoktu. Ne kafeterya, ne sahili, ne düzgün okulu yoktu çocuklarımızın. İleriki günlerde, sahilimiz bitme aşamasına geldi, yukarıdaki millet bahçesine başlayacağız. Terminal projemiz başlıyor, okullarımız yenileniyor. Gece gündüz, dur durak bilmeden Gülüç’e hizmet ediyoruz. Çünkü biz vatandaşımıza söz verdik. Ne söz verdikse, belde başkanımız, meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla birlikte yapıyoruz. Bizim seçim sloganımız, ‘biz birlikte bir aileyiz’ idi. Projelerimizi birlikte yapacağız, birlikte başaracağız demiştik” dedi.
270 günde tamamlanması planlanıyor
İnşaatın yapım süresinin 270 gün olarak belirlendiğini söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Demirtaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “ Aşağı yukarı 9 aya tekabül ediyor. Alan arkadaşlar deneyimli. Erdemir İlkokulu, Alaplı’daki ilkokulu yapan arkadaşlar. Deneyimli bir firma. İşi hızlı şekilde sürdüreceklerine inanıyoruz. Biz de belediye olarak gerek ekipman, gerekirse araç olarak yardımcı oluruz kendilerine. Amaç bir an önce Gülüç’ümüzün bu okula kavuşması.”

Etiketler:

kdzereğlihaber , ereğlihaber , gülüçbelediyesi , gökhandemirtaş ,

Yorumlar

Korona virüs sürecinin baş kahramanları

12 Kasım 2020 Perşembe 15:36

Korona virüs sürecinin baş kahramanları

Zonguldak'ta acil sağlık hizmeti veren sağlık ekipleri, korona virüs salgını sürecinde molaları bile azaltıp hayat kurtarmak için çabaladı.

Hayati fonksiyonları etkileyen durumlarda acil sağlık hizmeti veren ekipler. Salgın sürecinde hastaneye başvurmak istemeyen hastaların evi hastane odasına çevrilerek sağlık durumu değerlendirildi.
İçişleri Bakanlığınca kurulan 112 Acil Çağrı Merkezi'nde acil çağrı numaraları tek hatta birleşti. İtfaiye, jandarma, polis ve sağlık ekiplerinin bir arada koordineli çalıştığı çağrı merkezinde, ilk çağrının karşılanmasının ardından arayan kişi vak'anın durumuna göre ilgili kurumların profesyonel ekibine yönlendiriliyor. Çağrıların birleştirilmesi ile birlikte acil durumlarda güvenlik ve sağlık ekiplerine ulaşma süreci de hızlanmış oldu.
Çin'de baş gösteren yeni tip korona virüs salgını dolayısıyla başlayan salgın sürecinde; ekiplerin hastalara ulaşmasında acil çağrı merkezi önemli rol oynadı. Trafik kazaları, beyin kanamaları, kalp krizleri ve tansiyon bozukluklarının yanı sıra genişletilen görev alanlarının olduğunu ifade eden 112 Komuta Kontrol Merkezi Sorumlu hekimi Dr. Sabri Yıldız, çağrının gelmesiyle başlayan süreci aktararak sağlık ekiplerinin görev tanımını şöyle anlattı:
"Çağrılar komuta merkezine düşüyor. Komuta merkezinde arkadaşlarımız tarafından değerlendiriliyor. Ekip çıkartmasına karar verdiğimiz durumlarda ekipler çıkartılıyor. Vak'anın takibini yapıyoruz. Hastanın alınması, hastaneye gidiş süreci ve bunun akabinde gerekirse hasta nakilleri yapıyoruz. Hastanın ihtiyacına göre uygun hastane nakillerini yapıyoruz. Bizim temel görevimiz esasında acil vak'alar. Trafik kazaları, beyin kanamaları, kalp krizleri aynı zamanda tansiyon bozukluklarından genişlete bildiğimiz görevimiz var" dedi.

Salgın sürecinde hastaneye başvuru sayıları azaldı
Zonguldak'ta da etkili olan salgın sürecinde hastaneye başvurmak istemeyen hastalara destek sağladıklarını ifade eden Yıldız, "Korona virüs sürecinde başından beri işlerimiz çok değişti. Hastaneye gitmeyeceğiz ne yapalım diye arayanlar çok oldu. Bununla beraber kurumumuz belirli reaksiyonlar göstererek işleme adapte olmaya çalıştık. Gelen vak'alar hastaneye gitmek istemeyenlere profesyonel ekibimiz belirli durumlarda telefondan destek sağlayarak gerektiği durumlarda da hastaneye yönlendirmeye gayret etti. Belirli kararlar aldık. Korona süreci başlayınca insanlar hastaneye başvurmak istemiyorlar. Bununla beraber bizim vak'a sayılarımız azaldı. Hastaneye başvurular azaldı" diye konuştu.

Bulaş riskini engellemek için çabaladılar
Komuta merkezi sorumlu hekimi Dr. Sabri Yıldız, salgın sürecinde vak'alara hızlı müdahale amacıyla doktorlu ekip sayısının arttırıldığını hatırlattı. Hastaneye gitmek istemeyen hastanın evinde değerlendirildiğinin altını çizen Yıldız, şöyle konuştu:
"Süreçte bir sistem değişikliğine gittik. Covid düşünülen hastaların tamamını biz taşıyorduk. Ekiplerin bazılarını ayırdık. Sıraya alıyorduk. Taşımalarını biz yapıyorduk. Bununla beraber sahada doktorlu ekip sayısını arttırdık. Zonguldak'ta iki doktorlu ekibimiz var bunu üçe çıkarttık. Doktorlu ekiplerimiz hastayı evinde değerlendirsin. Hastaneye başvurmasına ve bulaş riskini engelleyelim. Hasta için kazanç olsun, hastane yükü için de kazanç olsun. Bulaşı minimal seviyede tutalım istedik. Ondan sonra süreç ilerledi. Danışmanlık ihtiyacı artınca bu seferde doktorlarımızı komuta artırarak değerlendirdik. Takipli hastalarımız var. Covid pozitif hastalar var. İlaçları alıyorlar yada ilaçlarına başlanacak. Filyasyon ekipleri evde takip ediyor. Temaslı hastalarımız karantinada. Herhangi bir tedaviye ihtiyacı olmayan durumlarda evde takipleri, testlerini filyasyon ekipleri takip ediyor. Bir de Covid'li ve durumu acil olan hastalar var. Hasta Covidli kalp krizi geçiriyor, şiddetli nefes darlığı var. Yolda da müdahale gerektirecek. İlk etapta takviye tedaviye ihtiyacı olan hastalar olduğu için bunlar bizim üzerimizden, diğer hastalar ise danışma hattı üzerinden filyasyon ve ilçe sağlık ekipleri üzerinden takip ediliyor. Çağrı merkezinde personellerimiz var. Sürekli bilgisayar başında, telsiz gürültüsü altında çalışan personelimiz. Dikkatlerini sürekli bilgisayar ekranında tutmak zorundalar. Gelen telefonu karşılıyorlar. Doğru karar vermeleri lazım. Doğru ekibi çıkartmaları lazım. Ekibi doğru takip etmeleri lazım. Dikkatleri dağılsın istemiyoruz. Personelimiz gerçekten gayret sarf ediyor. Çalışan personel sayımızı ve bilgisayar sayımızı artırmaya çalışıyoruz. Kendimde sürecin bilfiil içindeydim. Gerçekten gece gündüz emekler sarf ettik. Normal; büyük bir krizden geçiyoruz. Ama ben hepsine şahsım adına teşekkür ediyorum."

"Sağlık insanların en mahremi"
Acil çağrı merkezindeki komuta merkezinde görev alan Dr. Burhan Çelik ise insanların kimseye bahsetmedileri mahremlerini sağlık ekiplerine açtığını hatırlatarak, unutamadığı anları anlattı. Çelik, "Sağlık aslında insanların en mahrem olayı. Kimseye bahsedemedikleri şeylerden bize bahsediyorlar. En mahremlerini bize açıyorlar. O yüzden vatandaşla iç içeyiz. 83 yaşında teyze fenalaşmıştı. Köy yerinde dağlık yerdeki bir evde. Eve ulaştık. Ambulans çamura saplandı. Hastayı hastaneye götüremeyecektik. Evinde tedavisini yapıp, monitörünü bağladık. Hastanedeki gibi servis odası ortamını oluşturduk. Yaklaşık 6 saat mahsur kaldık. Gece çok soğuk olduğu için hasta yakınları bir soba yaktı. Bize sağ olsunlar kahvaltı hazırladılar. Kahvaltı yaptık. Sanki ailelerinden birisiymişiz gibiydi. Biz de elimizden geleni onlar için yaptık. Yüzümüzü güldüren bir olaydı. Bir başka vak'ada da bizi arayan vatandaş konuşamadı. Nefes darlığı çekiyordu. Derin derin nefes alıyordu. Telefon kapandı. Başına bir şey geldiğini düşündük. Emniyet ekiplerinden yardım aldık. İtfaiye ekiplerinden yardım aldık. Hayati bir durum söz konusu ise evine girmemiz gerekecekti. Evine bir şekilde girip müdahale edip hastaneye kaldırmıştık" diye konuştu.

"Ailem Covid geçirdi, halamı Covid'den kaybettim"
Covid-19 düşünülen hastayı ambulansa aldıklarında psikolojik destek de sağlamaya çalıştıklarını anlatan Çelik, "Benim ailemden de annem, babam, halam, teyzelerim hepsi Covid geçirdi. Geçen hafta halam Covid'den vefat etti. Kendi ailemden de hakimim. Bu hastalığın en büyük etkisi semptomların dışında psikolojik olarak hastaları sıkıntılı duruma sokuyor. O yüzden ambulansa aldığımız insanlar hem kendisine bulaştıran kişiye kızgın, hem kendine kızgın. Bu durumdan dolayı üzgün oluyor. 112 olarak biz tedavisini vermiyoruz. Hastaneler, enfeksiyon uzmanları veriyor. Biz de bu süreçte moral olarak destek oluyoruz" dedi.
"Eğlenmek ve dalga geçmek için arayıp ciddi vak'a varmış gibi yönlendiriyorlar"
Asılsız ihbarlara da değinen Çelik, bazı kişilerin eğlenmek için ciddi bir olay olmuşçasına sağlık ekiplerini yönlendirerek meşgul ettiğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı:
"Eğlenmek ve dalga geçmek için bizi arayıp ciddi bir vak'a varmış gibi yönlendiriyorlar. Bazen saatlerimizi harcıyoruz. Son vak'amızda toplamda üç ekip gittik. Polis ekipleri de dahil oldu. Devletin kurumları da oradaydı. En sonunda bunun birilerinin şaka olarak aradığını öğrendik. Polis ekiplerimiz kendilerine ceza kesti. Oradayken acil vak'alara intikal edemedik. Çünkü gittiğimiz bu olayın da acil vak'a olduğunu düşündük. Bu tür olaylar ortalama 2-3 nöbette bir karşımıza çıkıyor. Komuta merkezince vak'a bize yönlendirildiğinde o vak'ayı bulana kadar oradan ayrılmıyoruz. Biz gerekirse bir saat o vak'ayı arıyoruz. Vatandaşın başına bir şey gelmiş olabilir. Bunu düşünerek hastaya ulaşmaya çalışıyoruz."
Acil çağrı merkezini gereksiz ve asılsız ihbarlarla meşgul edenler ile ilgili zaman zaman idari cezaların da uygulandığı öğrenildi.

Yorumlar

Başkan Bozkurt’tan Ankara çıkartması

12 Kasım 2020 Perşembe 13:24

Başkan Bozkurt’tan Ankara çıkartması

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri ilçenin önemli sorunlarından hükûmet konağı, emniyet müdürlüğü ve fakülte binaları ile Ereğli Devrek Karayolu yapımı ile tersaneler bölgesinde yapılması gereken çalışmalar hakkında Ankara’da temaslarda bulundu.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, beraberinde Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı İbrahim Sezer, Teşkilat Başkanı Mustafa Kalkan, Tanıtım ve Medya Başkanı Ömer Yazıcıoğlu, Mali ve İdari İşler Başkanı Mehmet Yiğitoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Nevzat Tarakçı ve Hakan Eroğlu ile birlikte bugün Ankara’da ziyaretlerde bulundu.
AK Parti İlçe Başkanı Bozkurt ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri; Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi önceki Başkanlarından, Türkiyem Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Zonguldak önceki Milletvekillerinden Köksal Toptan, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, AK Parti Kastamonu Milletvekili ve Zonguldak’tan sorumlu Koordinatör Milletvekili Metin Çelik, Danıştay Başkanı Alaplılı Zeki Yiğit, Danıştay Tetkik Hakimi Bekleyiş Tufan, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimi Ömer Özdemir ile Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukluevleri İşyurtları Kurumu Tetkik Hakimi Ali Coşkun’u ziyaret etti.
AK Parti heyeti, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Köksal Toptan ile Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Metin Çelik’e gerçekleştirdikleri ziyaretlerde, ilçenin öncelikli ihtiyaçları arasında yer alan Hükümet Konağı ve Emniyet Müdürlüğü binaları ile Üniversite Kampüsü, Erdemir Endüstri Bölgesi, tersaneler ve Ereğli-Devrek yolu konularını gündeme getirerek bu konularda ilçe halkının talep ve beklentileri doğrultusunda çalışma yapılmasını istedi. Milletvekilleri de Ereğli ile ilgili yapılacak çalışmalarda İlçe Teşkilatı ile sürekli istişare içinde olacaklarını ve ilçe halkının taleplerinin göz ardı edilmeyeceğini ifade ettiler.
Aynı zamanda Avukat olan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt’un, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Danıştay Başkanı Zeki Yiğit ve diğer hukukçulara yaptıkları ziyaretlerde ise Ereğli’nin genel durumu ve mesleki anlamda görüş alışverişinde bulunuldu.

Yorumlar