Zonguldak ekonomisine yönelik projeler masaya yatırıldı

8 Eylül 2021 Çarşamba 10:52

Zonguldak ekonomisine yönelik projeler masaya yatırıldı

Zonguldak il-ilçe Ticaret ve Sanayi Odaları İstişare Toplantısı yapıldı.

Zonguldak İl ve İlçe Ticaret ve Sanayi Odaları istişare toplantısına Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz, ZTSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Keleş, Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu, Devrek TSO Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu ve Alaplı TSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ocak ile ZTSO Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya, Kdz. Ereğli TSO Genel Sekreteri Gündüz Acar ve Çaycuma TSO Genel Sekreteri Alper Püren katıldılar.

Zonguldak İl ve İlçelerinin ekonomisine ve sosyal yaşamına yönelik olarak yürütülmekte olan projelerin geçmişi, mevcut durumu, yapılmakta olanlar ve yapılması gerekenler hakkında sunum gerçekleştirdi. Her bir proje üzerinde detaylı olarak görüş alışverişinde bulunuldu. Karadeniz Ereğli‘de ikinci bir Organize Sanayi Bölgesi kurulması ile ilgili Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş tarafından detaylı bilgilendirme gerçekleştirildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , ticaret ve sanayi odası

Yorumlar

171 kişi işe alınacak

7 Eylül 2021 Salı 13:50

171 kişi işe alınacak

Zonguldak İŞKUR ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara 9 ay süre ile 171 temizlik görevlisi alınacağı bildirildi. Toplum Yararına Program kapsamında alımı yapılacak olan TYP personel listesi İŞKUR'un sitesinde yayımlandı.

Geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından başlatılan programda okullara 9 ay süre ile 171 temizlik görevlisi alınacağı açıklandı. Katılımcı başvuruları, 07.09.2021 11.09.2021 tarihleri arasında İŞKUR esube.iskur.gov.tr ve ALO-170 iletişim hattı üzerinden yapılacak. Başvurular ilçe bazında kişilerin adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde yer alan ikamet adreslerine göre alınacağı öğrenildi.

Başvuru sonrasında işe alınacak adaylar 14.09.2021 tarihinde yapılacak noter kurası ile belirlenecek.

171 işçinin Zonguldak ilçelerine dağılımı ise şu şekilde olacak:

Alaplı 16, Çaycuma 23, Devrek 11, Ereğli 42, Gökçebey 5,  Merkez 55, Kilimli 9, Kozlu 10

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , işkur , personel , temizlik görevlisi

Yorumlar

TGF Başkanı Karaca'dan Konukoğlu'na plaket

7 Eylül 2021 Salı 10:10

TGF Başkanı Karaca'dan Konukoğlu'na plaket

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) tarafından SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'na, SANKO Holding’in Anadolu basınına desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir ve Genel Sekreter Yardımcısı Levent Altun ile SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'nu ziyaretinde yaptığı konuşmada, "SANKO ve Konukoğlu Ailesi Anadolu basınına her zaman büyük destek olmuştur. SANKO ve Konukoğlu Ailesi adına Sayın Abdulkadir Konukoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.

SANKO Holding’in yaptığı yatırımlarla Türkiye’nin istihdamına ve ihracatına büyük katkı sağladığını belirten Karaca, “SANKO sanayi alanında Anadolu’ya ve ülkemize değer katarken sosyal sorumluluk alanında da topluma büyük katkılar sunan önemli bir kuruluştur” ifadelerini kullandı.

SANKO’nun, her zaman Anadolu basınının yanında olduğunu dile getiren Karaca, “Yatırımının bulunduğu kentlerde Anadolu basınına destek olan SANKO Holding’e ve Konukoğlu Ailesine tüm meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Abdulkadir Konukoğlu ise gazetecilerin gerek normal dönemde gerekse pandemi koşullarında halkın bilgi edinmesi adına çok önemli ve zor görevler üstlendiğine dikkat çekti.

Konukoğlu, “Bu anlamlı ödül için Türkiye Gazeteciler Federasyonu’na teşekkür ederim. Kamuoyunun bilgilendirilmesi adına fedakarca çalışan tüm basın mensuplarımıza da hassaten teşekkür eder, görevlerinde kolaylıklar dilerim” temennisinde bulundu.

Konuşmaların sonunda TGF Başkanı Karaca, Konukoğlu’na, Anadolu basınına desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , sanko , abdulkadir konukoğlu

Yorumlar

E-Ticaret paketleri nelerdir?

4 Eylül 2021 Cumartesi 11:40

E-Ticaret paketleri nelerdir?

Teknoloji çağının ilerlemekte olduğu dönemlerde yapmakta olduğunuz herhangi bir ürün üretimini ya da hizmeti internet üzerinden pazarlamak için hazır e-ticaret paketleri kullanarak kolayca başarabilirsiniz.

E-ticaret sitesi paketleri içeriği olarak kullanıcı kitlenin siteye bağlandığında doğal bir ortam ile karşılanmasıdır. Kullanıcı siteye girince mağazanız içerisinde gibi hissetmeli böylelikle kolayca alışverişe yönelebilmeli ve aradığı her şeyi kolayca bulabilmelidir. Sanal olarak mağaza içerisinde karşılama güzel olduğunda müşteriyi alışverişe teşvik edecek nedenler oluşacaktır. Bu sayede satış oranlarında artış gözlemlenecektir.

Tüm kullanıcıların gerek mağaza ortamı gerekse sanal mağaza ortamı olsun beklentileri aynı olmaktadır. E-ticaret paketleri tamamen kullanıcı isteklerini göz önünde bulundurularak oluşturulmakta olan paketlerdir. Verilecek hizmet doğrultusunda en verimli görseli içerdiği gibi ürün erişiminde de kolaylık tanımaktadır. Tüm alışverişin canlı olarak mağaza üzerinden yapılması ile aynı olacağından emin olabilirsiniz. Hazır e-ticaret paketleri sayesinde hizmetiniz ya da ürününüzden yararlanan kişiler dışında yeni kullanıcılar tarafından da tercih edilirliği artacaktır.

Genel olarak incelenecek olursa e-ticaret paketleri hali hazırda kurulmuş olan bir sistem ile kullanıcılara gerekli kolaylığı sağlayacak internet sitesi veya bu site üzerinde etkili yazılımın ücretli olarak kullanıcı hizmetine sunulması olarak görülmektedir. Böyle bir sunuma sahip olan e-ticaret paketleri sayesinde kolayca ürünlerin tanıtımı ve satışını gerçekleştirmeniz mümkündür. Online olarak hizmet verecek girişimciler bu yazılım veya siteler ile kolayca yürütebildikleri gibi artı performansta kazanmaktadırlar. Eticaret paketleri online olarak kurulmak istenen düzen üzerinde reklamlar oluşturmaya başlayana kadar ki süreçte oluşması gereken her uygulamayı gerçekleştirmektedirler. Bu nedenle online pazar alanlarında hızlı bir şekilde yükselmek adına büyük önem taşırlar.

E-Ticaret Paketleri ile Neler Yapılabilir?

Üretim aşaması olarak genelde mobil uyumluluk sağlamakta olan kullanıcısına her zaman bir internet sitesinden fazlasını vaat etmektedir. Bu paketler ile ürün tanıtımı, site üzerinde üyelik, satın alımlar için sipariş oluşturma, ürün teslimatı, stokların güncellenmesi ve kontrolü dahi çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Sunmuş olduğu imkanlar doğrultusunda ayrıcalıklı olarak vermiş olduğunuz hizmet odaklı olarak şekil verme gibi bir durumu da içerisinde barındırmaktadırlar. E-ticaret paketleri ile ticaret işlemlerinizi kolayca uygulamak ve bu uygulamalar sonucunda olumlu etki görmek istiyorsanız e-ticaret paketleri tercihiniz öncesinde detaylıca incelenmesi gereken paketlerdir. Her biri üzerinde farklı hedeflemeler veya işlemler bulunduğundan tercih etme bölümünde ihtiyacınız olan pakete yönelmeniz sizin için en uygun işlem olacaktır.

E-ticaret Paketleri Kullanım Sonrasında Sunulan Avantajlar

Ticaret ile ilgili bir alan üzerinde hizmet veriyor ya da herhangi bir ürün üzerinde üretim gerçekleştiriyorsanız e-ticaret paketleri ile ürününüzü pazarlama konusunda daha ileri düzeye tırmanmanız kolaylaşacaktır. Standart olarak yapılmakta olan ticaret sayesinde büyük kazançlar elde etmek mümkündür. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte büyüyen e-ticaret paketleri sayesinde satış alanınız genişlemiş olur. Sadece bulunla da kalmayarak satışlarınızda gözle görülebilir ciddi satış artışları oluşmaktadır. En basit örneği ile e-ticaret paketleri kullanımınız ile birlikte yansıyacak avantajlardan bir tanesi var olan bir işletmeniz sürekli olarak alışverişe açık kalarak müşterilerin zamanlı ya da zamansız siteniz üzerinden alışveriş yapabilmesine olanak tanır. Bu durumda siz başında olmasanız dahi ürettiğiniz ya da sunduğunuz hizmetin müşterileriniz ile buluşmasına sebebiyet vereceğinden sürekli olarak satış yapabilmenize olanak tanır. Aynı zamanda satış sonrasında kontrol edebileceğiniz bir stok imkanı da sunan bu paketler ile elinizde hangi üründen ne kadar olduğunu ve ne kadar kaldığını da kontrol edebilirsiniz.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , e-ticaret

Yorumlar

Sezon açıldı, herkes gözünü palamuta çevirdi

3 Eylül 2021 Cuma 15:23

Sezon açıldı, herkes gözünü palamuta çevirdi

1 Eylül itibarıyla denizlerde av yasağının kalkması ile balıkçılar sezonu açarken, tezgahlarda yer alan balık fiyatları beklentileri karşılamıyor.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde balıklar tezgahlardaki yerini alırken, palamutun az olması dikkat çekiyor. Sezon açılması ile av sezonu heyecanını yaşayan balıkçılar, ilk günlerde mezgit, hamsi, istavrit gibi balıklar ile kıyıya dönerken palamut ise beklentinin altında kaldı. Tezgahlarda yer alan balıklardan; palamut 25-30 TL, çupra 30 TL, hamsi 40 TL, istavrit 35 TL, mezgit 30-35 TL ve barbun 35-40 TL arası fiyatlardan satılıyor.

Havanın fırtınalı olmasından dolayı palamutun görünmediğini vurgulayan balıkçı esnafı Şenol Sönmez, tezgahlardaki son durumu aktardı. Sönmez açıklamasında, “Her sene sezona umutla başlıyoruz. Bu sene de palamutun bol olacağını kanaat etmiştik. Şuanda gerek havanın fırtınalı ve rüzgarlı olmasından teknelerin denize çıkamamasından palamut görünmüyor. Tezgahlarımızda hamsi balığı, istavrit var. Geçen sene kaldığımız yerden levrek ve çupra satmaya devam ediyoruz. İki güne kadar havalar düzelecek, inşallah balıkçı kayıkları da denize çıktıkları zaman palamut, çinekop gibi balıkları tutabilir. Vatandaşlarımız mezgit, barbun balığı her daim tezgahlarımızda bulabilir.” Dedi.

"Balık fiyatları düşecek"

Balık fiyatlarının yüksek olduğunu söyleyen esnaf Hüseyin Oktay ise şunları söyledi:

“Beklentilerimizin çok çok altında olan bir şey. Bu durum da hava şartlarından kaynaklı, bilhassa palamut hiç gelmedi. Tezgahlarımızı dolduramadık, balık koyamadık. Vatandaşlarımızın talebine karşılık veremediğimiz gibi, balıklarımız çok pahalı. Hamsi balığı 40 lira, istavritler 35 lira, bu da vatandaşları zor durumda bırakmakta. Herkes palamut arıyor. Çingene palamutu var, o da 35 lira; 250 gram balık için çok para.”

Balıkçı Yılmaz Geçkin ise mevsimin balıkçılar için güzel geçeceğini belirtti. Geçkin açıklamasında, “Fakiri de zengini de bu balığı yiyecek. Balık bollaştığı zaman da fiyatlar düşecek. Deniz ürünlerinin ne olacağı belli değil, borsa gibi. Fiyatlar ilk çıktığından dolayı yüksek. Bu sene palamut yok, çinekop çok. Mevsimin bu sene güzel geçeceğini söylüyorlar.” Dedi.

Sönmez, “Tüm balığı Ereğli’nin tüketme imkanı yok”

Av sezonu ile ilgili değerlendirme ve beklentilerini aktaran balıkçı Melih Sönmez, Ereğli’de tutulan balıkların farklı illere kamyonlarla gittiği iddialarını yanıtladı. Sönmez açıklamasında, “Umduğumuz gibi palamut başlamadı daha. İnşallah herkes taze balıkla tanışır. Hamsicilikte, palamutçulukta balık sürü halinde gider. Balığın olduğu bölgelerde tekneler o bölgede yoğunlaşır. Burada tutulan tüm balığı Ereğli’nin tüketme imkanı yok. Tutulan balık İç Anadolu Bölgesi’ne gidiyor. Mecburen tutan teknelerde kendilerini sezona hazırlamak için iç bölgedeki esnaftan tedarikçilerden para alıyorlar. Onlara da tuttukları balıktan göndermek zorundalar.” Dedi.

Vatandaşlar balık fiyatlarından şikayetçi

Kdz. Ereğli’de ikamet eden emekli Necdet Kahraman ise balık fiyatlarının yüksek olduğunu söyledi. Balık tüketimine önem verdiğini ifade eden Kahraman, “Balık pazarına ilk defa geliyorum. Fiyatlar yüksek ama bir başlangıç yapalım dedik. Fiyatlar pahalı. Ben sürekli balık alırım. Pahalı ama ayda bir defa iki defa alıyorum. Normalde genelde bakarsan hayat çok pahalı. Emekliyim ama aldığım maaş yetmiyor.” İfadelerine yer verdi.

 

Etiketler:

zonguldak , alaplı , kdzeregli haber , balık , palamut , istavrit , mezgit , çupra , hamsi

Yorumlar