Zonguldak'ta uyuşturucu operasyonu

9 Kasım 2018 Cuma 11:21

Zonguldak'ta uyuşturucu operasyonu

Zonguldak'ta gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 10 şüpheli gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Alaplı’ya bağlı İsafakılı köyünden gelen bir ihbarı değerlendiren Alaplı Jandarma ekipleri, şüpheli B.U.’nun evinde yaptığı aramada yaklaşık 52 adet farklı cins ve özellikte uyuşturucu hap ele geçirdi. 
Alınan ifadesinde uyuşturucu madde satışı yaptığını kabul eden B.U.'ya uyuşturucu madde temin ettiği iddia edilen 9 şüpheli daha gözaltına alındı.Tespit edilen diğer şüphelilerin evlerinde yapılan araştırmalar neticesinde 2 adet ruhsatsız kuru sıkı tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Şahıslar gözaltına alınırken, jandarmada işlemleri devam ediyor. 
Şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının ardından mahkemeye sevk edilecek. 

Yorumlar

Gülüçlü bayanlar Eskişehir gezisine çıktı

9 Kasım 2018 Cuma 11:14

Gülüçlü bayanlar Eskişehir gezisine çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi bayanlara yönelik kültür gezileri kapsamında Eskişehir turu düzenledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş her yıl bayanlara yönelik kültür gezileri kapsamında son bir ay içerisinde Eskişehir’e ikinci kez gezi düzenledi. Daha önce bayanlara yönelik 2 günlük Çanakkale, Bursa, İstanbul Camileri ve Konya, Şeb-i Arus turu düzenleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, kültür gezilerinin gelen talepler doğrultusunda devam ettiğini söyledi.
Kafile Başkanlığını Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın eşi Işıl Demirtaş’ın yaptığı gezi için Başkan Demirtaş, kafile başkanlığını eşi Işıl Demirtaş’ın yaptığı bayanları Eskişehir’e uğurladı. Göreve geldiği günden bu yana bayanlardan gelen talepleri yerine getirmek için ellerindeki imkanlar doğrultusunda etkinlikler düzenlediklerini anlatan Demirtaş “Belediye olarak beldemizde imar ve güzelleştirme çalışmaları yanında sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem vermekteyiz. Belediye başkanlığımızın düzenlemiş olduğu Kültür gezilerine aralıksız devam ediyoruz. Gülüçteki bayanlarımızdan gelen talepler doğrultusunda İstanbul, Bursa, Çanakkale, Konya ve şimdide Eskişehir. Bu gezilerle amacımız insanlarımızın ülkemizde bulunan dini, kültürel, tarihi ve doğal yerleri ziyaret edip görmeleri ve bilgi sahibi olmaları. Ülkemizin değişik yörelerine yönelik olan, bu kültür gezilerimiz devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Başkan Demirtaş Atatürk’ü anma mesajı yayımladı

8 Kasım 2018 Perşembe 17:34

Başkan Demirtaş Atatürk’ü anma mesajı yayımladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, “10 Kasım Atatürk’ü Anma günü ” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü nedeniyle yayımldığı mesajda Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yıl dönümünde saygıyla andığını vurguladı.
Başkan Demirtaş mesajında şu sözlere yer verdi, “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde milletçe saygıyla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kahraman milletimiz, kendisine vurulmak istenilen esaret zincirlerini parçalamakla kalmamış, çağdaş bir devletin gereklerine de kavuşmuştur. Bir ülkenin onurunu, haysiyetini koruyarak nasıl bağımsız kalacağını, nasıl çağdaş bir cumhuriyet haline getirilebileceğini tarihe kaydettiren Atatürk, bağımsızlık mücadelesi veren diğer milletlere de yol gösterici olmuştur. Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve ilkelerinden aldığı ilhamla ilerlemesini sürdürmekte, ülkesini çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma azim ve kararlılığı ile geleceğe yürümektedir. Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyine eriştirmek hepimizin ortak hedefidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

Yorumlar
  • Gokhan beyyy
    13 Kasım 2018 Salı 05:17

    İlahi adalettt

Esnaf Uysal’ı Uğur Mumcu’ya bekliyor

8 Kasım 2018 Perşembe 16:31

Ereğli Haber

Esnaf Uysal’ı Uğur Mumcu’ya bekliyor

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Müftü Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi üzerinde bulunan 10’larca esnaf seçildiği günden bu yana bir kez bile yanlarına gelmeyen Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a çağrıda bulunarak caddeye davet etti.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli’nin Müftü Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi üzerindeki esnaflar yaklaşık 20 yıldır yenilenmeyen kaldırımların artık kullanılamaz hale geldiğini söyledi. Uğur Mumcu Caddesi’nin ilçe ticaretinin döndüğü önemli merkezlerin başında geldiğini anlatan esnaflar kaldırımlardaki taşların kırık, dökük, birçok yerinde çukurlar oluştuğunu ve özellikle yağmurlu havalarda ciddi olumsuzluklar yaşandığını söyledi. Bazı noktalarda kaldırımlar çok dar, bazı noktalarda oluşan çukurlar nedeniyle yürünmeyecek hale geldiğini anlatan esnaflar, kaldırımların yenilenmesini talep etti. Yağmurlu havalarda su birikintilerinden çamur oluştuğunu ve kırık olan kaldırım taşlarının oynaması nedeniyle insanların üzerinin çamur olduğunu anlatan Uğur Mumcu Caddesi esnafları, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a da sitem etti. Başkan Uysal’ın seçildiği günden bu yana bir kez bile Uğur Mumcu Caddesi’ne gelmediğini aktaran esnaflar, kendisini Uğur Mumcu Caddesi’ne davet ettiklerini dile getirdi.


“TSO VE ESNAF ODALARININ YÖNETİMLERİ BURALARI GÖRSÜN”
Ticaret ve Sanayi Odası ile diğer esnaf odalarının görevinin sadece üyelerden aidat toplamak olmadığını belirten esnaflar “Uğur Mumcu Caddesi Ereğli ticaretinin en büyük merkezlerinden bir tanesi. Cadde üzerinde 4 tane iş merkezi ve 50’nin üzerinde dükkan bulunmakta. Bu güne kadar ne belediye başkanı, ne TSO yönetimi nede diğer esnaf odası temsilcileri gelip derdimizi dinlemedi. Uğur Mumcu Caddesi’ne bir gelsinler, dertlerimizi dinlesinler” diye konuştu.

Yorumlar

Emekliler Derneği’ne yer tahsisi meclisten geçmedi

8 Kasım 2018 Perşembe 16:09

Emekliler Derneği’ne yer tahsisi meclisten geçmedi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi’nin Kasım ayı meclis toplantısının ikinci oturumunda ele alınan Türkiye Emekliler Derneği’ne yer tahsisi yapılması maddesi reddedildi.

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi’nin 2018 yılı Kasım ayı toplantılarının ikinci birleşimi AKM Nikah salonunda yapıldı.
Meclis toplantısında, gündem maddesinde yer alan Süleymanlar Mahallesi İstasyon Caddesi’nde zabıta noktası olarak yapılan yerin Türkiye Emekliler Derneği Kdz. Ereğli Şubesi’ne tahsis edilmesini öngören madde hukuk işleri komisyonunun da kabul edilmeyince meclisten de geçmedi. Meclis gündeminde yer alan resmi kurumların imar tadilat taleplerini içeren madde CHP’li üyelerin komisyonda kendilerine iletilmediği yönündeki itirazı üzerine bir sonraki gün görüşülmesine karar verildi. Meclis gündeminde yer alan diğer maddeler 9 Kasım 2018 günü saat 10.00’da yapılacak olan meclis toplantısında ele alınacak.

Yorumlar