O film sosyal medyayı salladı...

26 Ocak 2019 Cumartesi 17:32

O film sosyal medyayı salladı...

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan’ın tanıtım filmi sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

 

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan’ın tanıtım filmi sosyal medyada büyük ilgi görürken, seçmenden de tam not aldı. Zonguldak sevgisinin ve Zonguldak’ın Ömer Selim Alan’a kattığı değerlerden bahsedilen tanıtım filminde Alan’ın çocukluğu ve eğitim yıllarında çekilmiş olduğu fotoğraflar yer aldı. Unutulmaz Zonguldak’lı Şair Rüştü Onur’un ‘Sen Aziz Şehrim’ şiiriyle başlayan tanıtım filmi seçmenlerden büyük ilgi gördü.

Yorumlar

Esnaftan Şahin'e tam destek...

26 Ocak 2019 Cumartesi 14:13

Ak Parti Basın Bürosu

Esnaftan Şahin'e tam destek...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ve İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır şehir merkezindeki çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar.

Esnaf ziyaretlerine Bağlık Karakolu önünden başlayarak devam eden Erol Şahin girdiği her işyerinde vatandaşın ciddi bir ilgisi ile karşılanıyor. Ziyaretlerini sürdüren AK Parti Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’e kucak açan esnaf, “Bütçeyi parmak hesabı ile yöneten değil, beyin ile yöneten lazım” diyerek sahip çıktı. AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin , İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır , Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş , Kadın Kolları Başkanı Fatma Doğru ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin yanı sıra kalabalık bir partili grubu ile çalışmalarını sürdüren Erol Şahin’e bir esnaf, Kdz. Ereğli belediyesinde insanı ve parayı yönetebilecek, dolayısı ile de bütçeyi çarçur etmeyecek bir lidere ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Halk artık şunu anladı; Bize parmak hesabı değil, beyni ile matematik hesabı yapacak ve insan yönetmesini bilecek Belediye Başkanı lazım. Bu konuda da Erol Şahin’den daha uzman bir kişiyi göremiyoruz. Türkiye’de sayılı hesap uzmanlarından biri olan Şahin ile Belediye bütçesinin çarçur edilmeden yöneteceğinden şüphemiz yok. İnanın biz ailece sırf bu özelliği nedeniyle gönül rahatlığı ile oyumuzu vereceğiz” dedi. Şahin ise belediyede harcanan her kuruşun hesabını vereceğini belirtirken konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Belediye bütçesinde sokaktaki simitçinin bile hakkı var. Ben kendi işyerimdeki bütçemi istediğim gibi kullanıp harcayabilirim ama, belediye bütçesini kullanırken önce sokaktaki simitçinin ve ayakkabı boyacısının bile burada hakkı olduğunu düşünmem lazım. Bu nedenle bütçede her kuruşun hesabını Allaha vermek zorunda kalacağımızı bilerek harcama yapacağız” dedi. Esnaf ziyaretlerini sürdürürken esnafın genel anlamda belediyeden olan beklentilerinin tespitini de yapan Erol Şahin, 31 Mart seçimlerinden sonra belli zamanlarda esnaf toplantıları, belli zamanlarda da halk toplantıları yaparak hizmet ve projelerde toplum fikrinin alınacağını ve toplumun kabul etmediği hiçbir icraatı hayata geçirmeyeceklerini söyledi. Erdemir Caddesi Jet Yolayrımı civarında bir işyerine giren Erol Şahin o esnaftan da estek sözünü aldı.
AK Parti Belediye Başkan adayı Erol Şahin Erdemir caddesi üzerindeki esnaf ziyaretlerine bugün de devam ediyor.

Yorumlar

Rıza Bozkurt, büyük bir katılımla açıkladı..

26 Ocak 2019 Cumartesi 11:55

Rıza Bozkurt, büyük bir katılımla açıkladı..

Müteahhit Rıza Bozkurt Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alaplı İlçe Teşkilatı’nda düzenlediği basın toplantısı ile Alaplı Belediye Meclis Üyeliği için adaylık başvurusunu gerçekleştirdi.

Toplantıya Alaplı CHP İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı Avukat Adil Ateş, Alaplı Alaplı Gümeli Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Şenol Bozkurt, Alevi Kültür Dernekleri Kdz. Ereğli Şube Başkanı Mehmet Taştan’ın yanı sıra çok sayıda partili ve Rıza Bozkurt’un sevenleri katıldı. Katılımın yüksek olmasının yanı sıra çoğunluğu bayanlar ve gençlerin oluşturması dikkat çekti.
Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun Rıza Bozkurt’u medeni cesaretinden dolayı tebrik ettiğini belirterek, amaçlarının tüm belediyeleri kazanmak olduğunu ifade etti. Hüseyin Tosun; “Biz bölgemizde siyaset yapıyoruz. Alaplı’da da Gümeli’de de seçimi alarak daha güzel hizmetlerde bulunacağız. Bu seçimlerde daha fazla çalışmamız gerekiyor. Ülke her geçen gün kötüye gidiyor. Herkesten destek bekliyoruz. Safları daha çok sıklaştıralım.Gidişata dur deme adına seçimleri kazanmalıyız.” dedi.
Rıza Bozkurt çevresinin kendini adaylık konusunda teşvik ettiğini belirterek, Alaplı’da yapılan çalışmalara ve Nuri Tekin’e yeni dönemde katkıda bulunmak ve destek vermek adına yola çıktığını ve Alaplı Belediye Meclis Üyeliği için adaylık başvurusunda bulunduğunu söyledi.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, toplantıya katılımın çok güzel olduğunu belirterek; “Rıza arkadaşım bize dediki. ‘Siz beş sene güzel çalışma yaptınız. İkinci beş senede Alaplı’ya birlikte hizmet edelim. Daha güzel çalışmalar yapalım. İnşallah Alaplı’ya hep beraber daha güzel hizmet yapacağız. Alaplı’ya yakışır, Alaplı’yı olması gereken yerlere taşımak için çalışacağız. Beş senede güzel hizmetler yaptık. İnşallah önümüzdeki dönemde daha güzel hizmetlere birlikte imza atacağız”dedi.

Yorumlar

Kızlar sokak ortasında tekme tokat kavga etti

25 Ocak 2019 Cuma 18:01

Kızlar sokak ortasında tekme tokat kavga etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2 genç kızın sokak ortasında tekme tokat kavga etmesi cep telefonu tarafından kaydedildi. Kavga eden kızları mahalle sakinleri güçlükle sakinleştirebildi.

Ereğli ilçesinin Kepez Mahallesi’nde sokak ortasında meydana gelen kız kavgası cep telefonu kameralarına yansıdı. Aynı erkek arkadaşına aşık olan iki genç kız arasında önce tartışma daha sonra kavga çıktı. O sırada yoldan geçen yaşlı bir adam kızlara bastonu ile müdahale edip ayırmaya çalışsa da başarılı olamadı.
Kavga sesleri üzerine olay yerine gelen mahalle sakinleri kızları güçlükle ayırabildi. İki genç kız, kavganın ardından birbirlerine sözlü olarak hakaretlerde bulunmaya devam etti. Kavga eden kızlar daha sonra olay yerinden ayrılarak uzaklaştı.

Yorumlar

“Cumhurbaşkanımız Ereğli’yi kendisi karar verdi”

25 Ocak 2019 Cuma 15:52

“Cumhurbaşkanımız Ereğli’yi kendisi karar verdi”

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin mahalle muhtarları ile kahvaltıda buluştu.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Muhtarlar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Başol, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve mahalle muhtarları ile öğretmenevinde kahvaltıda buluştu. Toplantıda Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Başkan Adayı Erol Şahin’e başarı dileğinde bulundu. Şahin bütçeyi iyi yönettiğini belirtirken konuşmasında şu sözlere yer verdi, “İş yapmasını bilmeyene 10 bin lira ver pazardan boş döner. İş yapmasını bilene 10 lira ver pazardan eli kolu dolu gelir. Ben hesap uzmanıyım. Bütçe yönetmesini de iyi bilirim, ekip çalışmasını da. Kavga etmeyi sevmiyorum. Kavga ile elde edilen başarı insanı mutlu etmez. Ancak, barış ve diyalog ile elde edilen başarının ise mutluluğuna doyum olmaz. Kim ki ben her şeyi biliyorum derse bilin ki o hiçbir şey bilmiyordur. Bu nedenle bu kenti muhtarlarla, sivil toplum kuruluşları ile halkla ve gençlerle birlikte yöneteceğiz. Yapacağımız tüm projeleri önce size, topluma soracağız. Kararını birlikte vereceğiz. Ben 52 yaşındayım ve halen eğitim alıyorum. Yüksek lisans yapıyorum. Bundan sonra da doktora yapmayı hedefliyorum. Bilginin, eğitimin sonu yoktur.” Toplantıda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gözü ve kulağının Ereğli’de olduğunu belirterek konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Cumhurbaşkanımız Ereğli Belediye Başkanı Adaylığı dosyasını bizzat kendisi inceledi ve kendisi karar verdi. Tıpkı büyükşehirler gibi Ereğli’nin kararını hiç kimseye bırakmadı.”
Toplantı daha sonra AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ve AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin muhtarlarının sorunun dinledikten sonra toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorumlar