Okullar hazır hale getirildi

3 Eylül 2021 Cuma 15:53

Okullar hazır hale getirildi

Kdz. Ereğli Belediyesi, 2021-2022 eğitim-öğretim dönemi öncesi ilçedeki okullarda yıkama, tırpan ve çevre düzenleme çalışması yaptı. İhtiyaç duyulan okullarda dezenfekte ve tamirat işleri yapılarak okullar öğrenci ve öğretmenlere hazır hale getirildi.

Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi Kdz. Ereğli Belediyesi, Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla okullara destek oldu.

Temizlik İşleri Müdürlüğü, Alemdar Anadolu Lisesi, İsmet İnönü İlk ve Ortaokulu, 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu, Fazlı Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nimet İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, İzmirlioğlu İlkokulu, Gülşen Utku Anaokulu, Saniye Erdoğan Anaokulu, Bahçelievler İlkokulu, Merih Şuğle Ortaokulu, Kavaklık İlkokulu, Ereğli İlkokulu, Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Pestilci İlkokulu, Fen Lisesi, İhsan Yılmaz İlkokulu, Kadri Yılmaz Lisesi, Kayabaşı Alemdar Ortaokulu, Turgut Reis Ortaokulu, Kepez İzmirlioğlu Ortaokulu, Kepez İlkokulu, Gazi İlkokulu, Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu, Denizcilik Lisesi, Köseler İlkokulu, İMKB Anadolu Lisesi, Bölücek İlkokulu, Endüstri Meslek Lisesi, Hamzafakılı İlkokulu ve TOKİ Korubaşı İlkokulu’nda tırpan çalışması yaptı. 

Ekipler ayrıca gelen talepler doğrultusunda Alemdar Anadolu Lisesi, Ören İlkokulu, İsmet İnönü İlkokulu, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu, Erdemir İlkokulu, Kavaklık İlkokulu, İhsan Yılmaz İlkokulu, Fazlı Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi, Ereğli İlkokulu ile Dikmen İlkokulu’nun bahçesini yıkadı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de okul çevresindeki tel örgülerde tamirat işleri yaptı. Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürlerinden gelen talebe göre Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri Saniye Erdoğan Anaokulu bahçesinde dezenfekte, Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu çatısında ilaçlama çalışması yaptı.

Etiketler:

zonguldak , alaplı , kdzeregli haber , okullar , temizlik

Yorumlar

Zonguldak'a geliyorlar

3 Eylül 2021 Cuma 15:11

Zonguldak'a geliyorlar

Türk Hava Kuvvetleri'nin Akrobasi Timi Türk Yıldızları'nın, 15 Eylül’de Zonguldak’ta selamlama ve gösteri uçuşu yapacağı bildirildi.

Zonguldak Valiliği, Türk Hava Kuvvetleri'nin Akrobasi Timi Türk Yıldızları'nın, 15 Eylül Çarşamba günü Zonguldak’ta selamlama ve gösteri uçuşu yapacağını duyurdu.

Valiliğin sosyal medya hesabından ‘TÜRK YILDIZLARI' ZONGULDAK’TA’ denilerek yapılan duyuruda, 15 Eylül Çarşamba günü saat 14:00’te Zonguldak Limanı açıklarında yapılacak etkinliğe tüm halk davet edildi.

Yapılan duyuruda, gösteri uçuşunun şehrin herhangi bir noktasından izlenilebileceği belirtilerek pandemi dolayısıyla vatandaşların belli bir noktada toplanmaması istendi.

Etiketler:

zonguldak , alaplı , kdzeregli haber , türk yıldızları

Yorumlar

65 yaş üstünden otobüs ücreti alınmasına açıklama

3 Eylül 2021 Cuma 11:12

65 yaş üstünden otobüs ücreti alınmasına açıklama

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, son günlerde gündemde olan 65 yaş üstü vatandaşlardan otobüs ücreti alınması konusunda açıklama yaptı. Başkan Posbıyık, “Konunun muhatabı tamamen Kaymakamlık” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Eylül Ayı 2. Oturumu Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında tamamlandı. Başkan Posbıyık gündem dışı konuşmasında, 65 yaş üstü vatandaşların otobüs ücreti vermesi ve Acheron Vadisi’ndeki kazı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Posbıyık açıklamasında şunları söyledi:

"MÜRACAAT YERİ KAYMAKAMLIKTIR"

“Son günlerde çok gündemde olan bir konu, 65 yaş üstü vatandaşlardan otobüslerde ücret istendiği söylentisi. Bu söylenti ile sorumluluk genellikle belediyeye atılmak isteniyor. Bizimle hiçbir alakası yoktur. Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi… Sadece Ereğli’de değil Türkiye’nin her tarafında devlet tarafından karar alınmış, 65 yaş üstü için ücretsiz binilmesiyle ilgili. Vatandaşlarımızdan eğer para isteniyorsa müracaat yeri Kaymakamlıktır. Konunun belediyeyle ilgisi yoktur. Kaymakamlığın da buna göre gerekli uyarıyı veya cezayı vermesi lazım. Kamuoyunda belediyeyle ilgiliymiş gibi yanlış bir söylenti var. 65 yaş üstü vatandaşlardan para istendiğinde bunun muhatabı tamamen Kaymakamlıktır.”

“ACHERON VADİSİ ÇALIŞMALARI YAPILIYOR”

“Acheron Vadisi’nde çalışmalara başlandı. 110 dönüm yer var. Bundan evvelki yerler dönemin Milletvekili Fazlı Erdoğan ile el ele verilerek Demiryolları’ndan Hazine’ye aktarımı sağlandı, biz de planlamasını yaptık. Büyük bölümünü okullar alanı olarak kurtarmıştık. Çok yararlı bir çalışmaydı. Fazlı Erdoğan’ın da çok büyük katkısı oldu. Kendisini şükranla anıyorum buradan. Aşağıda kalan 110 dönümlük yerin altında tarihi zenginlikler var diye herhangi bir işlem yaptırmıyorlar. Biz 2014’ten önce kazı çalışması başlatmıştık. Seçimi kaybedince bunlar yarıda kaldı. Şimdi Kaymakamlığın öncülüğünde burada yeniden bir birliktelik kuruldu. Hocalar görevlendirildi. Yemeklerini biz veriyoruz. Ulaşımlarını sağlıyoruz. Kaymakam bey yöremizdeki firmalardan bir takım katkılar aldı. Çok önemli bir konu bu, çünkü buranın 5-10 dönümünde tarihi eser çıkarsa çıkacak. Geri kalan 80-90 dönüm tekrar kullanıma açılacak. Bu çalışmada Kaymakamlığın öncülüğünde, Demir-Çelik Fabrikası, Tat Metal, Çınar ve TSO da var…” 

 

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli belediyesi , halil posbıyık , otobüs

Yorumlar
 • Yolcu
  18 Eylül 2021 Cumartesi 16:09

  Enbuyuk hata belediyede eğer bu sorunu cozemiyosa bütük şehirler gibi resmi halk otobüsleri koyacak bu konuyu illaki bakanligimi taşıyalım VE NORMALDE HALK OTOBUSLERI ZONGULDAK TAN KALKIP ALAPLI YA YARIM SAAT TE BI ATAC KALDIRMASI GEREK HALKI DAHA RAHAT SEYHAT ETMESI GUZEL OLUCAK ÇOK YAKINDA BUKONUDA CALISMA YAPILACAK

 • Mustafa TEKEL
  4 Eylül 2021 Cumartesi 12:52

  65 Yaş üstüne eskisi gibi belediye Halk otobüslerinde ücretsiz binme hakkı tanınmasında başkanımızın da yardımcı olmasını arzederiz saygılar

Zabıta’nın 195. yılı kutlanıyor

2 Eylül 2021 Perşembe 16:36

Zabıta’nın 195. yılı kutlanıyor

Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 195’inci yılında Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi.

1-7 Eylül Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 195. yıldönümü ve Zabıta Haftası etkinlikleri kapsamında Belediye Zabıta Müdürlüğü Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu.

Anıt önündeki törene Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları Selma Açıkgöz, Haluk Okur, M.Tayyar Mendeş, Atilla Bulak ve Oğuz Cömert ile daire müdürleri belediye meclis üyeleri ve zabıta personeli katıldı.

Zabıta Müdürü Halit Aydın’ın Ereğli Belediyesi çelengini anıta sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi.

Aydın, “Kentsel gelişime önemli katkı sağlıyor”

Zabıta Müdürü Halit Aydın, törende yaptığı konuşmada, 195’inci yaşını kutlayan Zabıta Teşkilatı’nın temellerinin 1826 yılında Osmanlı Dönemi İhtisap Nazırlığına dayandığını belirtti.

Kurulduğu günden bu güne kadar çeşitli isimlerle adlandırılan bu teşkilatın, önceleri vergi toplayan, çarşı ve pazarların düzenine bakmakla görevli “Muhtesip” olarak anıldığını, Türkiye Cumhuriyeti’nin modern anlayışında Zabıta teşkilatı olarak çalıştığını ifade eden Aydın şunları söyledi:

“Her geçen gün hizmet kalitesini artıran ve personel yapısını sürekli dinamik tutan bir anlayış ile birimler dahilinde Kaçak Yapı ve Çevre Denetim Ekibi, İşyeri Denetim Ekibi, Seyyar ve İşgal Ekibi, Pazaryeri Ekibi ve Nöbetçi Ekip olarak 7 gün 24 saat çalışan Zabıta Müdürlüğümüz vatandaşlarımızın sağlıklı, huzurlu ve güven ortamında yaşamasının güvencesidir.

Uygulama ve denetimlerde vatandaşlarımızın esenliği için güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam alanı hazırlayan Zabıtamız kentsel gelişimimize de önemli katkı sağlamaktadır. Şehir hayatındaki düzenin sağlanabilmesi için Ölçü ve Tartı, Güvenlik ve Asayiş, Denetim ve Kontrol mekanizmalarından taviz verilmemesi gerekmektedir.

Tüm bu görevleri yerine getirirken, Belediyemizin gülen yüzü, gören gözü, işiten kulağı olan Zabıta Teşkilatımız aynı zamanda Belediyemiz ile esnaf ve vatandaş arasında köprü vazifesi görmektedir. Zabıta Müdürlüğümüz bütün personeli ile halkımızın yanında ve yakınındadır.

İnsan hak ve hukukuna saygılı, gülen bir yüzle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önceden tedbir almakta olan, İdari yaptırım ve ceza son tercih olarak kabul edilerek, ceza yazan değil ikna eden ve vatandaşımızı memnun bir şekilde kurallara uymaya yönlendiren bir teşkilat olma yolunda hızla ilerlemekteyiz.

Tüm dünyayı etkisi altına olan Covid-19 salgını ile mücadelede Zabıta Müdürlüğümüz 7/24 halkımızın hizmetinde olmuş ve olmaya devam etmektedir.

Kdz. Ereğli’deki vatandaşlarımızın sağlıklı, rahat ve huzurlu bir yaşam sürmesi için kanun, tüzük ve yönetmeliklerin bize vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde görevimizi yapma azmi ve kararlılığı içerisindeyiz.

Bu çalışmalarımızda Teşkilatımıza her türlü desteği veren Sayın Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’a şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunuyorum. Zabıta Teşkilatımızın kuruluşunun 195. yılında çalışma arkadaşlarımın ve ülkemizin dört bir yanında diğer kolluk kuvvetleri ile birlikte vatandaşlarımızın huzur, güvenlik ve sağlığı için görevini özverili bir şekilde yerine getirmeye çalışan bütün meslektaşlarımın Zabıta Haftasını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Bizleri bu anlamı günümüzde yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize de saygılarımı arz ediyorum.”

Tören, günün anısına zabıta personeli ve davetlilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , zabıta

Yorumlar

Önerge reddedildi... Meclisten tüm detaylar

1 Eylül 2021 Çarşamba 20:06

Önerge reddedildi... Meclisten tüm detaylar

Zonguldak Valiliği’nden Karadeniz Ereğli Belediyesi’ne gönderilen ve Ereğli’de yapılması planlanan kent meydanının bir bölümünde camii yapılmasını öneren yazının Ereğli Belediye Meclisi’nde görüşülmesi önerisinin gündeme alınması reddedildi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Eylül ayı Meclis toplantısında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. 200 çocuğun sünnet ettirildiğini ve Cumartesi günü için sünnet şöleni düzenlendiğini söyleyen Posbıyık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kırtasiye yardımı yapılacağını açıkladı. Kültür Sanat Merkezi ihalesinin yenileneceği bilgisini veren Posbıyık, kent kart uygulaması için bir çalışma yapılacağını da anlattı.

Gündemde yer alan maddelerin okunmasının ardından, Belediye Meclisi AK Parti Grubu Sözcüsü Numan Korkmaz tarafından ilçede yapılması planlanan camii konusunda önerge verildi. 

Konuyla ilgili Meclise bilgi veren Posbıyık, camii konusunda Mahkeme kararı olduğunu söyledi. Başkan Posbıyık, “CHP İlçe Örgütü’nün Kent Meydanına cami yapılamayacağı yolundaki başvurusu üzerine alınmış bir mahkeme kararı var. Burada cami yapılamayacağı yolunda mahkeme kararı alınmıştır, Valimize bahsettik. Camii yapılamayacağını bilir kişi raporunu söyledik. Kent Meydanına 3-5 gün içerisinde başlanıyor dedik. Ben gerekli cevabı Belediye Başkanı olarak Valimize sundum. Belediye Başkanı olarak toplantı yaptık. Daveti organize eden Vali. O gün en çok konuşulan konu cami. Bir tek cami konusunda bahsettik. Ev sahibi ben olduğum halde, Ereğli’nin menfaatleri içerisinde hiçbir konuya girilmedi. Sadece cami şuraya yapılsın, buraya yapılsın diye konuştuk. Kent meydanı yapımı başlıyor. Buna en çok Meclis üyelerim sevinmesi gerekiyor. Camiyi askeri lojmanların oraya yapalım. Yapılacak bir Kent Meydanına neden karşı çıkılıyor buna anlam veremiyorum.” İfadelerini kullandı.

Başkan Posbıyık, Kent Meydanı yapılması planlanan eski terminal alanına camii yapılmasını içeren önergenin gündeme alınıp alınmamasını Meclis Üyelerinin onayına sundu. Önerge AK Partili Meclis üyelerinin kabul oylarına karşın, Meclisin çoğunluğunu oluşturan CHP'li Meclis Üyelerinin red oylarıyla gündeme alınmadı.

Posbıyık: “İnönü Parkı’na İnönü büstü yerleştireceğiz”

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, gündem dışı konuşmasında İnönü Parkı’na İsmet İnönü büstü yapılacağını belirterek şunları söyledi:

“24 Eylül, Türkiye’nin en büyük komutanlarından İsmet İnönü’nün doğum günü. Bir düşünür diyor ki, Kurtuluş Savaşı’na önderlik eden 3 Mustafa vardır; Mustafa Kemal Atatürk, Mustafa İsmet İnönü, Mustafa Fevzi Çakmak… Bundan esinlenerek söylüyorum. Ülkemizin kaderini değiştiren, büyük liderlerimizden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yol arkadaşı İsmet İnönü’nün yaş gününde açılışını yapmak üzere İnönü’nün büstünü hazırladık ve İnönü Parkı’na  bu büstü koyacağız. Herkesi davet ediyorum.”

SÜNNET ŞÖLENİ VE ANİMASYON FİLM GÖSTERİMİ

"Bu hafta Cumartesi akşamı saat 20.00’de Oyuncak Evi’nin arkasında animasyon film gösterimi yapılacak.

Ayrıca, 200 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Cumartesi günü şölenimiz var. Sünnet edilen çocuklarımıza bisiklet hediye edeceğiz. Bu sıkıntılı günlerde onları sevindirmek istiyoruz. Aynı zamanda top ve çeşitli hediyelerimiz olacak."

ÇOCUKLARA KIRTASİYE YARDIMI YAPILACAK

"Velilerimiz sıkıntı içerisinde oldukları için ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bugünden itibaren müracaatlar başlıyor. Okullar açıldığında kırtasiye ihtiyacı olan öğrencilerimizin kırtasiyelerini biz vereceğiz."

KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ İHALESİ YENİLENECEK

"Temmuz ayı sonunda Fen İşleri Müdürlüğü’nce Kültür ve Sanat Merkezi yapımı işi ihalesi sonuçlandırıldı. Ama şirket son zamanlarda artan çelik ve inşaat demiri fiyatlarını gerekçe göstererek yapım işi sözleşmesini imzalayamayacağını beyan etti. 27 Ağustos’ta bu nedenle ihale iptal oldu.

Firmanın vermiş olduğu 374 bin 445 TL geçici teminat Belediyemize gelir kaydedildi. İhale için önümüzdeki yılın birim fiyatlarının güncellenmesini bekliyoruz.

Büyük bir çaba içerisindeyiz. Kent kart konusunda çalışmalara başlayacağız. Hem Halk Kafe’de, hem halk otobüslerinde geçecek bir kart olabilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden de yardım isteyeceğiz. Mesela Aqua park çok büyük ilgi gördü, kart burada da geçebilir. Çalışmalar sonunda ayrıntılar netleşecek"

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli belediyesi , meclis , halil posbıyık

Yorumlar
 • Vatandaş
  5 Eylül 2021 Pazar 13:21

  Cami isteyenlerden kaç tanesi namazlarını camide kılıyor acaba? Vakit namazlarında camiler bomboş. İhtiyaç yoksa israf olur. İsraf haramdır.

 • Rahim çiftci
  4 Eylül 2021 Cumartesi 21:37

  65 yaş üstü halk otobüsüne binememesinin sorumlusu Kaymakamlık ve belediydir Ereğli belediyesi belediye otobüsünü kaldırarak halk otobüsüne bizi mahkum etmiştir

 • Halktan biri
  4 Eylül 2021 Cumartesi 16:46

  Ne cami ne de meydan olmamalı bence şehrin en büyük problemi otopark olmalı katlı otopark tabiki de artık yol kenarlarında arabalar olmamalı

 • Misafir
  2 Eylül 2021 Perşembe 11:08

  Camileri ahıra çeviren. Atatürkün posterlerini kaldırıp yerine kendi posterlerini asan adamın heykelini dikeceksin. Bravo Başşkanım.

 • mehmet yildirim
  2 Eylül 2021 Perşembe 09:34

  kendinize yakışanı yapmışsınız cami yapılmasını ret etmişsiniz heykel yapacaksınız ne diyebiliriz