Opel Aysa'dan müjde

11 Kasım 2020 Çarşamba 12:01

Opel Aysa'dan müjde

Opel Modelleri, Kasım Ayına Özel %0’dan Başlayan Faizlerle Opel Aysa Showroom’unda!

Hemen Randevunu
Oluştur, Opel Modellerine %0’dan Başlayan Faizlerle Sahip Ol!

Kasım Ayı'na Özel Opel Grandland X 75. 000 TL Kredi ve %0 faiz, Opel Astra 50.000 TL Kredi ve %0,89 faiz, Opel Combo 50.000 TL kredi ve %0,89 faiz seçenekleriyle sizleri showroomumuzda bekliyor.

Opel Aysa Motorlu Taşıtlar, Gülüç Çengel Burnu Mevkiiinde!

Yorumlar

GMİS Yönetim Kurulu; “Mücadele başarıyla sonuçlandı”

11 Kasım 2020 Çarşamba 11:35

GMİS Yönetim Kurulu; “Mücadele başarıyla sonuçlandı”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, bir basın açıklaması yaparak TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmekte olan Torba Yasa Teklifi’nde yer alan 25 yaş altı ile 50 yaş üstü çalışanlara esnek çalışma getiren düzenlemeyi içeren maddelerin geri çekilmesinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

Açıklama şöyle; “Türkiye emek sınıfının; 'Kıdem tazminatı ve emeklilik hakkı gaspı'na yol açacağı gerekçesiyle karşı çıktığı 25 yaş altı ve 50 yaş üstü çalışanlar için 'esnek çalışma' teklifinin geri çekilmesinden büyük bir memnuniyet duyuyoruz. TÜRK-İŞ önderliğinde 27 Ekim 2020 tarihinde başlattığımız mücadelede, torba yasa teklifinde esnek çalışma ve hak kayıplarına yol açacak maddelerin geri çekilmesini talep ettik. TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmekte olan Torba Yasa Teklifi’nden ilgili maddelerin geri çekileceği açıklanmıştır. Buna göre, 25 yaşından küçük, 50 yaşından büyük işçilerin 2 yıl koşulsuz belirli süreli sözleşme ile çalıştırılmasına ilişkin düzenleme teklif metninden çıkarılacak. Ayrıca, 25 yaşından küçük kişilerin ayda 10 günden az çalışması halinde malullük, yaşlılık, ölüm aylığı için gerekli olan uzun vadeli sigorta kollarından prim yatırılmamasını öngören hüküm de teklif metninden çıkarılacak. Mücadeleye büyük destek veren Maden ve MTA işçilerimiz başta olmak üzere tüm işçi ve emek sınıfına, sivil toplum örgütlerine, siyasi partilerimize, meslek örgütlerimize, mücadelemizi kamuoyuna duyuran basın-yayın kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Sayın Ergün Atalay, her zaman ve her şart altında temsil ettiği işçi ve emek sınıfının hak ve menfaatlerini koruma ve geliştirme mücadelesi vermektedir. Son olarak esnek çalışma düzenlemesine karşı Sayın Atalay’ın önderliğinde, tüm emek sınıfının verdiği mücadele de başarıyla sonuçlanmıştır. Mücadelenin önderliğini yaparak emek sınıfının hak ve menfaatlerini korumada göstermiş olduğu gayretler için Genel Başkanımız Sayın Atalay başta olmak üzere, TÜRK-İŞ Yönetim Kurulumuza, işçi ve memur sendikaları konfederasyonlarımıza, TÜRK-İŞ’e bağlı tüm sendikalarımıza ve mücadeleye destek veren tüm emek dostlarına teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar

Trafik dedektifleri projesi devam ediyor

11 Kasım 2020 Çarşamba 11:31

Trafik dedektifleri projesi devam ediyor

Zonguldak'ta trafik dedektifleri projesi kapsamında 3 bin 748 öğrenciye bilgilendirme eğitimi verildi.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca 2020 yılında “Trafik Dedektifleri” projesi kapsamında 3 bin 748 öğrenciye trafik bilgilendirme eğitimi verildi. Bu kapsamda 10 Kasım 2020 günü Kdz.Ereğli Kızılca beldesi Çayırlı İlköğretim Okulu ve Çaycuma ilçesi Perşembe beldesi Şehit Salim Uçar İlköğretim Okulu öğrencilerine yönelik Jandarma Trafik birimlerince “Trafik Kuralları” hakkında bilgilendirme semineri verilerek broşür ve boyama kitapları dağıtıldı.

Yorumlar

Karaman, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü oldu

11 Kasım 2020 Çarşamba 09:42

Karaman, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Zonguldak İl Müdürlüğü görevine Yaşar Karaman atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Zonguldak İl Müdürlüğü görevine Yaşar Karaman atandı. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atanan Karaman'ın ataması Resmi Gazete'de yer aldı. Vekaleten yürütülen il müdürlüğü görevine atanan Karaman; " Cumhurbaşkanımızın takdir ve tensipleri ile Zonguldak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürü görevime asaleten 11 Kasım 2020 Tarihli ve 31301 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2020/525 sayılı kararı ile atanmış bulunuyorum.
Bu güne kadar bu görevi şahsıma layık gören başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Bakanımız Mustafa Varank'a Zonguldak ve Karabük Milletvekillerimize, Bakanlığımız üst düzey yönetimine ve emeği geçen herkese verdikleri desteği hiç bir zaman bırakmayan eşim ve çocuklarıma teşekkür ve şükranlarımı iletiyorum.
Bugüne kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde çeşitli kademelerde memur ve yönetim kadrolarında edinmiş olduğum bilgi ve birikimimi inşallah yeni ekip arkadaşlarımla birlikte de mesai saati gözetmeksizin eskiden olduğu gibi milletimiz ve Devletimiz için çalışacağız inşallah.
Allah yar ve yardımcımız olsun, Rabbim utandırmasın inşallah selam ve dualarınızı eksik etmeyin inşallah" ifadelerine yer verdi.
Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun'un da atama kararı Resmi Gazete'de yer aldı.

Yorumlar

Posbıyık Jandarma Komutanı Dündar’a başarılar diledi

10 Kasım 2020 Salı 19:03

Posbıyık Jandarma Komutanı Dündar’a başarılar diledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İlçe Jandarma Komutanlığı görevine atanan Üsteğmen Bayram Dündar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, beraberinde belediye meclis üyeleriyle birlikte İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti.
Posbıyık, Ereğli’deki yeni görevi nedeniyle Üsteğmen Bayram Dündar’a ‘hayırlı olsun’ dedi. Belediye olarak kolluk kuvvetlerinin her zaman yanlarında olduklarını belirten Posbıyık, “Meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte size ve çalışma arkadaşlarınıza başarılar diliyorum. Belediye olarak geçmişte olduğu gibi her zaman kolluk kuvvetlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Komutan Dündar da Başkan Posbıyık ve ekibine ziyaretleri için teşekkür etti. Posbıyık, ziyaretin anısına Dündar’a, sepette çilek kabartmalarının bulunduğu, Ereğli’yi simgeleyen el yapımı seramik tabak hediye etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak ,

Yorumlar